تاکنون چند نفر در جهان به کرونا مبتلا شدند؟

کد خبر: 1047141

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۶۷۹هزار و ۲۶۱ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا ـ کووید۱۹ ـ مبتلا شده‌اند؛ مجموع مبتلایان جهانی به ۹۹میلیون نفر رسیده است.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۹۹ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۲۸۸ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۴۲۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۷۱ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۲۰۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۷۲ هزار و ۹۱۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۵ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۷۸۹ نفر رسیده است؛ تاکنون ۴۲۷ هزار و ۶۳۵ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۴ هزار و ۸۹۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۳۵ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۳ هزار و ۳۷۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶۱ هزار و ۱۲۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۲۵۴ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۱۶ هزار و ۴۷۵ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده است.

کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۳ میلیون و ۶۹۸ هزار و ۲۷۳، ۳ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۴۵۹، ۳ میلیون و ۳۵ هزار و ۱۸۱، ۲ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۴۷۲ و ۲ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۱۸۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ترکیه با ۲ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۳۲۸ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۸۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۱۵ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۹۴۹، ۱۰ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۷۸۶ و ۷ میلیون و ۶۲۸ هزار و ۴۳۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

تاکنون چند نفر در جهان به کرونا مبتلا شدند؟

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت