مرگ حدود نیم میلیون آمریکایی بخاطر کرونا!

کد خبر: 1047524

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با افزایش ۴۸۷ هزار مبتلای جدید در جهان، مجموع مبتلایان از ۱۰۰ میلیون نفر عبور کرد؛ تاکنون ۴۳۱ هزار و ۳۹۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۰۰ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۵۱۷ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۴۶۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۷۲ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۹۸۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۵۹ هزار و ۴۷۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۵ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۵۹۷ نفر رسیده است؛ تاکنون ۴۳۱ هزار و ۳۹۲ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۹ هزار و ۳۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۷۱۰ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۳ هزار و ۶۲۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۸ هزار و ۳۶۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۹۶۲ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۱۷ هزار و ۷۱۲ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده است.

کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۳ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۶۹۰, ۳ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۶۵۸, ۳ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۵۷, ۲ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۲۹۴ و ۲ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۳۷۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ترکیه با ۲ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۳۷ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۶۵۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۱۵ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۳۶۰, ۱۰ میلیون و ۳۴۵ هزار و ۹۸۵ و ۷ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۶۰۹ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

مرگ حدود نیم میلیون آمریکایی بخاطر کرونا!

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت