کرونا در جهان/ مرگ ۱۹۰۴ آمریکایی در یک روز

کد خبر: 1048938

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۱۲۵ هزار و ۴۵۴ نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند و ۱۹۰۴ نفر جان خود را از دست دادند.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۰۳ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۸۱۰ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۷۵۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۷۵ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۶۴۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۲۵ هزار و ۴۵۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۶ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۳۷۵ نفر رسیده است؛ تاکنون ۴۵۴ هزار و ۲۱۳ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۸ هزار و ۵۸۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۲۰۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۴ هزار و ۵۲۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۵ هزار و ۲۸۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۹ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۱۶ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۲۵ هزار و ۱۴۳ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده است.

کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۳ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۷، ۳ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۸۷۳، ۳ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۴۶۱، ۲ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۷۲۹ و ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار ۹۵۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ترکیه با ۲ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۱۸۲ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۲۳۲ هزار و ۳۱۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۱۶ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۵۳۰، ۱۰ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۴۰۶ و ۸ میلیون و ۷۷ هزار و ۹۶۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا در جهان/ مرگ ۱۹۰۴ آمریکایی در یک روز

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت