افشای جزئیات فروش گوشت الاغ در فارس

کد خبر: 694553

میلاد کاظمیان امروز در قائمیه به تشریح ماجرای فروش گوشت الاغ توسط قصّاب خاطی پرداخت و اظهار داشت: اداره دامپزشکی کازرون بر اساس تحقیقات و گزارشات واصله به فعالیت قصابی تازه‌کار مشکوک شد و بر همین اساس بازرس نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی این شهرستان طبق هماهنگی و دستور ریاست دادگستری مبنی بر همکاری نیروی انتظامی، در محل حاضر و نسبت به تعقیب قصّاب خاطی اقدام کرد.

خبرگزاری فارس: رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کازرون جزییات فروش گوشت الاغ در بخش چنارشاهیجان را تشریح کرد. میلاد کاظمیان امروز در قائمیه به تشریح ماجرای فروش گوشت الاغ توسط قصّاب خاطی پرداخت و اظهار داشت: اداره دامپزشکی کازرون بر اساس تحقیقات و گزارشات واصله به فعالیت قصابی تازه‌کار مشکوک شد و بر همین اساس بازرس نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی این شهرستان طبق هماهنگی و دستور ریاست دادگستری مبنی بر همکاری نیروی انتظامی، در محل حاضر و نسبت به تعقیب قصّاب خاطی اقدام کرد. رئیس دامپزشکی شهرستان کازرون با بیان اینکه بازرس این اداره از ساعت یک بامداد روز 17 تیر چند نفر را به همراه قصّاب خاطی با دو دستگاه خودرو مشاهده کرد، افزود: افرادی در محل حاضر و ضمن رفت‌وآمد مشکوک، اقدام به خالی کردن لاشه‌های گوشت غیرمجاز داخل گونی کردند. این مقام مسؤول با بیان اینکه گونی حاوی گوشت الاغ به داخل مغازه پرتاب می‌شد، ادامه داد: بلافاصله تماس تلفنی بازرس دامپزشکی با مأمورین انتظامی حاصل شد، اما تا آمدن مأمورین اشخاص خاطی محل قصابی را بسته و متواری شدند.
رئیس اداره دامپزشکی کازرون افزود: با این حال بازرس دامپزشکی با توجه به وجود گوشت غیرمجاز داخل قصابی و تعطیلی روز جمعه، محل را ترک نکرده و تا صبح به مراقبت از قصّابی مورد نظر ادامه داد.
کاظمیان در ادامه گفت‌وگوی خود افزود: ساعت 6‌ونیم صبح جمعه 17 تیرماه شخص خاطی مجددا در محل قصابی حضور یافت که بلافاصله با تماس تلفنی با 110 و حضور مامورین انتظامی در محل، بازرس دامپزشکی به محل قصابی ورود و 450 کیلوگرم گوشت کشف و ضبط کرد که از این میان تنها 50 کیلوگرم گوشت گوسفندی و مابقی گوشت الاغ بود. وی با بیان اینکه فرد خاطی پیرو دستور مقام قضایی چنارشاهیجان توسط مامورین 110 دستگیر و به کلانتری انتقال داده شد، گفت: گوشت‌های غیرمجاز جهت اقدام قانونی ضبط و به اداره دامپزشکی منتقل گردید.
کاظمیان خاطرنشان کرد: تمام مستندات از زمان پیگیری تا اتمام کار در اداره دامپزشکی به صورت محرمانه موجود است.
رئیس دامپزشکی کازرون تاکید کرد: مردم گوشت مصرفی خود را تنها از مراکز مجاز که دارای مهر تاییدیه و برچسب دامپزشکی است تهیه کنند و از قصابی‌ها و کشتارگاه‌های بین‌راهی به هیچ وجه گوشت خریداری نکنند.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت