برنامه‌های وزارت بهداشت برای کاهش استرس

کد خبر: 925927

معاون دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به ارتباط مشکلات اقتصادی و نوسانات ارزی در بروز استرس گفت: از طریق انجام پروتکل‌های آموزشی در مراکز جامع سلامت به دنبال پیشگیری و مقابله با استرس و اضطراب هستیم.

خبرگزاری فارس: علی اسدی در ارتباط با وضعیت اقتصادی، نوسانات و استرس عمومی در جامعه اظهار داشت: هر چند که کار پژوهشی به صورت علمی در این زمینه انجام نگرفته، ولی از آنجا که سلامت روان وابسته به ابعاد مختلفی همچون مسائل اجتماعی و اقتصادی است، به قطع یقین این مشکلات در کاهش سلامت روان جامعه تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: مشکلات اقتصادی و اجتماعی می‌تواند خشونت، اضطراب، پرخاشگری، افسردگی، استرس و رفتار‌های پرخطر همچون مصرف مواد مخدر را به همراه دارد.

معاون دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ادامه داد:‌در وزارت بهداشت در حوزه سلامت روان برای جمعیت‌هایی که دسترسی داریم از طریق مراکز جامعه سلامت تلاش کرده‌ایم آموزش‌های مهارت پیشگیری از خشونت، توانمندسازی و ارتقاء تاب‌آوری همچنین مهارت‌های زندگی و فرزند پروری را مدنظر قرار دهیم و این مسئله جزو پروتکل‌های ماست.

اسدی تاکید کرد: عدم شفافیت‌سازی در حوزه‌های اقتصادی و قاچاق کالا‌های ضروری سلامت روان مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ما این موضوع را از طرق مختلف به دولت و سیاست‌گذاران گوشزد کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ما سیاست مدار نیستیم، گفت: هر تصمیم غلطی می‌تواند سبب آسیب و افزایش استرس عمومی در جامعه شود؛ بنابراین شفافیت سازی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی مسئله‌ای است که باید بیشتر مدنظر مسئولان قرار گیرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت