وضعیت بیماری ۲ توریست در ایران

کد خبر: 974077

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، به تشریح آخرین وضعیت کرونا ویروس در خاورمیانه پرداخت و از ابتلای یک خانواده چینی به این بیماری در امارات متحده عربی خبر داد.

وضعیت بیماری ۲ توریست در ایران

خبرگزاری ایسنا: کیانوش جهانپور، اظهار داشت: گزارش‌های وزارت بهداشت حاکی از این است که تا شامگاه چهارشنبه هیچ گونه موردی از ابتلاء به کرونا ویروس در کشور وجود نداشته است.

وی در عین از ورود این ویروس جدید به منطقه خاورمیانه خبر داد و افزود: در کشور امارات متحده عربی، یک خانواده چینی به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند و تأیید شده است.

جهانپور با عنوان این مطلب که در کشورهایی مثل پاکستان نیز احتمال ابتلاء به این ویروس شنیده شده است، ادامه داد: متأسفانه امکانات و تجهیزات تشخیصی این کشور در سطحی نیست که بتوانند این ویروس جدید را شناسایی کنند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، با اشاره به آمادگی کشورمان در مقابله با این بیماری، افزود: تمامی امکانات و تجهیزات تشخیصی برای شناسایی افراد مشکوک به این ویروس در کشور وجود دارد.

جهانپور با عنوان این مطلب که در ۷۰ درصد موارد افراد مبتلا به کرونا ویروس بدون نیاز به بستری شدن درمان می‌شوند و بهبود می‌یابند، گفت: دوره پنهان این بیماری بین سه تا هفت روز است و مشکل همین جا است که این احتمال وجود دارد فردی که دو روز قبل مبتلا شده باشد بدون علامت بیماری وارد کشور شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، افزود: افرادی که وارد ایران می‌شوند و مهر مبدا کشور چین در پاسپورت آنها خورده باشد، چکاب می‌شوند و اگر دچار تب باشند، تحت مراقبت قرار می‌گیرند.

وی با عنوان این مطلب که برای تشخیص این بیماری دو مورد آزمایش باید انجام شود، گفت: دو توریست چینی و آلمانی که در یزد تحت مراقبت بودند، بعد از منفی شدن آزمایش آنها، از مراقبت خارج شدند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، افزود: هیچ اقدام قطعی برای مقابله کامل با انتشار این ویروس در هیچ کجای دنیا وجود خارجی ندارد و همه اقدامات انجام شده و مراقبت‌های در حال انجام برای کند کردن ورود، محدود کردن انتشار و کاهش شیوع احتمالی است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها