شمار تلفات ویروس کرونا به ۱۷۶۵ نفر رسید

کد خبر: 977407

دولت چین اعلام کرد که تا پایان روز یک شنبه، ۱۷۶۵ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

خبرگزاری فارس: به نقل از رویترز، دولت چین از فوت ۱۶۵ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد و آمار قربانیان ناشی از این ویروس را تا آخر روز یک شنبه به ۱۷۶۵ مورد افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت چین همچنین از ۱۹۳۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان هوبه خبر داده است. شمار مبتلایان به این ویروس در این استان تا پایان روز یک شنبه به ۵۸۱۸۲ مورد رسیده است. در کل چین بیش از ۷۰۵۰۰ نفر به این ویروس کشنده مبتلا هستند.

کمیسیون بهداشت چین اعلام کرد که شمار مبتلایان نسبت به روز شنبه ۵ درصد رشد داشته است، اما تعداد تلفات از ۱۳۹ در روز شنبه به ۱۰۰ مورد در روز یک شنبه کاهش داشته است. ۹۰ درصد مبتلایان جدید در پایتخت استان هوبه در شهر ووهان بوده‌اند.

مقامات محلی استان هوبه از ادامه تدابیر محدود کننده برای مقابله با شیوع این بیماری خبر داده و اعلام کردند که همه جاده‌های منتهی به این استان به روی خودرو‌ها بسته است.

«کین گانگ» معاون وزیر خارجه چین روز شنبه تاکید کرده بود که پکن مطمئن است که شیوع ویروس کرونا بزودی به پایان خواهد رسید.

ویروس کرونا که نام علمی آن «کووید۱۹» است، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت