۲ میلیون ایرانی از ابتلای خود به دیابت بی‌خبرند!

کد خبر: 977932

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه حدود ۵ میلیون نفر در ایران مبتلا به دیابت هستند، گفت: حدود ۲ میلیون نفر از این افراد هنوز از ابتلای خود به این بیماری، مطلع نیستند.

خبرگزاری تسنیم: دکتر شهرزاد غیاثوندیان درباره بیماری دیابت اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود حدود 5 میلیون نفر در ایران مبتلا به دیابت هستند و این مسئله در حالی است که حدود 2 میلیون نفر از این افراد هنوز از ابتلای خود به این بیماری، مطلع نیستند.

وی افزود: به ازای هر 500 نفر در کشور، به یک نفر به عنوان آموزش دهنده جهت پیشگیری و مقابله با دیابت نیاز داریم که با توجه به آمار مبتلایان به دیابت، به 10 هزار نفر پرستار در کشور احتیاج داریم که طبق برنامه‌های آموزشی در سطوح و عرصه‌های مختلف همچون درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مطب و سایر مراکز درمانی و اجتماعی اطلاعات لازم در مورد دیابت را ارائه دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌های فراگیر و همگانی در مقابله و پیشگیری از دیابت، امری ضروری است، خاطرنشان کرد: پرستارانی که به این حوزه اختصاص داده شوند، می‌توانند در جهت تغییر سبک زندگی و یا پیگیری تجویز پزشک، اقدامات لازم را برای بیماران مبتلا به دیابت انجام دهند.

غیاثوندیان با تأکید بر ضرورت انجام اقدامات بیشتر در زمینه دیابت در کشور، تصریح کرد: دسترسی به مراکز بهداشتی و درمانی برای برخی از افراد مشکل است؛ با ارائه اطلاعات فراگیر در زمینه دیابت می‌توان گام‌های موثری را جهت مقابله با این بیماری برداشت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت