زالی: ترددها در مرکز و جنوب تهران غیرقابل قبول است

کد خبر: 984425

زالی گفت: متاسفانه برخی از مردم کرونا را جدی نگرفته‌اند و ترددها در بخش‌های جنوبی و مرکزی شهر ریتم غیرقابل قبولی دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان: علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در اخبار شبکه تهران اظهار کرد: امروز به همراه مسئولان قرارگاه ثاراللّه به صورت هوایی یک بررسی میدانی از وضعیت شهر تهران انجام دادیم که متاسفانه باید بگویم در برخی از بوستان‌ها مردم موضوع بیماری کرونا را جدی نگرفته‌اند و به صورت یک پیک نیک و تفریح در پارک‌ها نشسته بودند. همچنین به خصوص در بخش‌های مرکزی و جنوبی شهر تهران تردد‌های قابل توجهی بود و تردد در ورودی شهر علیرغم همه تذکرات قابل توجه بود.

او ادامه داد: ویروس کرونا خطرناک است و درصد کشندگی بالایی دارد و هر فردی که به آن مبتلا می‌شود شرایط بالینی متفاوتی را پیدا می‌کند و من از تمام شهروندان درخواست دارم که بیماری کووید ۱۹ را جدی بگیرند و از تردد‌های غیرضروری بپرهیزند.

زالی تاکید کرد: در حال حاضر اماکن عمومی مانند سینماها، فرهنگسرا‌ها، مساجد و نماز جمعه‌ها تعطیل است و معتقدم خود مردم توجه جدی نسبت به بیماری کووید ۱۹ داشته باشند، اما متاسفانه برخی از افراد، سهل‌انگارانه نسبت به این موضوع توجه دارند و باعث آسیب جدی به سلامت خود و سایر شهروندان به دلیل انتقال بیماری می‌شوند.

او ببان کرد: در برخی از بوستان‌ها که امکان مقابله با ورود افراد وجود دارد، درب پارک‌ها بسته می‌شود، اما متاسفانه برخی از پارک‌های شهر بافت شهری جدا ندارد و به همین دلیل کار را برای مقابله با ورود افراد دشوار می‌کند.

زالی تأکید کرد: متأسفانه امروز مشاهده کردم که در برخی از بوستان‌ها که دارای دیوار بود مردم در حاشیه پارک‌ها نشسته بودند و به دستورات هیچ توجهی نداشتند.

او افزود: استانداری تهران اقدامات خوبی برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ انجام داده است و در مجموعه شهرداری کار‌های خوبی انجام می‌شود، اما معتقدم که مردم مهم‌ترین ابزار در شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا هستند و با ماندن در خانه می‌توانند در کنترل بیماری کووید ۱۹ کمک بزرگی به ما کنند.

زالی گفت: باید اقدامات بازدارنده جدیدتری برای افراد خطاکار در نظر گرفته شود، چون اینگونه اقدامات یک خطای انسانی است و باعث به خطر انداختن سلامت خود و مردم می‌شوند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت