آلودگی ۴۵ مرکز بهزیستی به کرونا/۵۵ نفر جان باختند

کد خبر: 987104

رییس سازمان بهزیستی ضمن تشریح اقدامات انجام شده جهت مقابله با کرونا در مراکز تابعه این سازمان، در عین حال از آلودگی ۴۵ مرکز تحت پوشش سازمان بهزیستی به کروناویروس و جان باختن ۵۵ تن به این دلیل، خبر داد.

آلودگی ۴۵ مرکز بهزیستی به کرونا/۵۵ نفر جان باختند

خبرگزاری ایسنا: دکتر وحید قبادی دانا در ارتباط ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران از محل وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه اقدامات مقابله‌ای سازمان بهزیستی برای کنترل ویروس کرونا از ۵ بهمن ماه آغاز شده است، گفت: البته لازم است از ۳۰ هزار نفر از مددکاران، پرستاران و ... که در بیش از ۲۵۰۰ مرکز شبانه روزی فعال هستند و همچنین از ۲۱ هزار پرسنل زحمت کش سازمان تشکر کنم.

وی افزود: خوشبختانه با کمک وزارت بهداشت تا کنون هیچ معلول ذهنی و سالمند وجود نداشته است که به بیمارستان‌ها مراجعه کند و خدمات مناسب به او ارائه نشود. احتمال ابتلای سالمندان به کرونا ۵.۳ برابر بیشتر از سایرین

قبادی دانا در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بر اساس آمار، احتمال ابتلای سالمندان از سایرین ۵.۳ بیشتر است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته از ۲۵۳۱ مرکز شبانه روزی بهزیستی تا کنون ۴۵ مرکز آلوده شده‌اند که ۱.۷ مراکز کل کشور را تشکیل می‌دهند. متاسفانه تا کنون ۵۵ نفر در مراکز ما بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند؛ به شکلی که ۱.۲ درصد این افراد را تشکیل می‌دهند که ۷۱ درصد آنان سن‌شان بیش از ۷۰ سال گزارش شده است.

وی گفت: بطور ویژه در مراکز سالمندان و معلولان ۳۰ مرکز آلوده به این بیماری داریم. همچنین از ۱۰ هزار کودک بی سرپرست تا کنون هیچ موردی از فوت گزارش نشده است. شرایط فرزندخواندگی در بحران کرونا

قبادی دانا در پاسخ به سوالی در خصوص شرایط فرزندخواندگی در شرایط کنونی اظهار کرد: پیش از این قرار بود تا در اسفند ماه سال ۹۸ سامانه ملی فرزندخواندگی را رونمایی کنیم که متاسفانه به دلیل وقایع پیش آمده این امر محقق نشد. اکنون نیز از آنجایی که پروسه فرزندخواندگی دارای مراحل طولانی است، فعلا با توجه به شیوع کرونا این امر متوقف شده است. البته ما این آمادگی را داریم تا به محض غلبه بر این ویروس با رونمایی از سامانه فرزندخواندگی به روال باز گردیم. کاشت حلزون برای کودکان ناشنوا در شرایط شیوع کرونا

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص کاشت حلزون برای کودکان ناشنوا در شرایط کرونایی تصریح کرد: با توجه به اینکه یک بازه زمانی طلایی و کوتاه مدت برای کاشت حلزون وجود دارد که اگر از آن غافل شویم ممکن است مشکلاتی برای کودک به وجود بیاید، باید این اقدامات تسریع یابد. البته طبق اطلاعاتی که داریم این اعمال قرار است آغاز شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کمک هزینه‌ها برای کاشت حلزون این کودکان برقرار است و تسهیلات ویژه هیات امنای ارزی نیز در این زمینه وجود دارد. توجه کنید که این عمل جراحی بسیار هزینه بر بوده؛ به شکلی که هزینه آن بیش از ۱۲۰ میلیون تومان است که حتی در بسیاری از کشور‌ها امکان اجرای آن وجود ندارد.

ادامه دارد

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها