کرونا در ایران/اعلام وضعیت قرمز در کرمان/ مرخصی فرمانداران و مدیران لغو شد

کد خبر: 987867

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۲۰ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

کرونا در ایران/اعلام وضعیت قرمز در کرمان/ مرخصی فرمانداران و مدیران لغو شد

باشگاه خبرنگاران جوان: عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: با افزوده شدن ۱۲۰ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در فارس، آمار کنونی به ۲ هزار و ۲۲۶ نفر رسیده است.

او افزود: ۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به علت ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این ۵ مورد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به ۶۱ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۵۴ نفر از مبتلایان نیز به علت دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی بوده اند، ادامه داد: ۵۵۱ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

همتی از مردم خواست تا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری، در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی و فاصله مناسب در روابط اجتماعی را جدی بگیرند.

او، همچنین از اصناف، مشاغل و صنایع خواست تا قبل از بازگشایی واحد‌های خود، با نام نویسی در سامانه salamat.gov.ir، نسبت به ثبت مشخصات و ملک خود اقدام کنند، زیرا بازگشایی مشاغل، اصناف و صنایع، منوط به نام نویسی در سامانه وزارت بهداشت و دریافت مجوز از ستاد دانشگاهی و استانی مقابله با کرونا است.

شمار مبتلایان بیماری کرونا به ۴۳۸ نفر رسید/ در ٢۴ ساعت گذشته فوت بیمار مبتلا به کرونا نداشتیم دکتر سید محمد هاشمی شهری گفت: تا ظهر امروز چهارشنبه27فروردین ماه موارد مثبت آزمایشگاهی کووید-۱۹ دراستان با ۱٠ مورد افزایش به ۴٣٨ نفر رسید.

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ، گفت: تا ظهر امروز چهارشنبه بیست و هفتم فرودین ماه ۱۳۹۹، موارد مثبت آزمایشگاهی کووید-۱۹ در سیستان و بلوچستان با ۱٠ مورد افزایش به ۴٣٨ نفر رسید.

از مجموع بیماران با آزمایش مثبت کرونا تا کنون ۲۴٢ نفر پس از دریافت درمان‌های تخصصی بهبود یافته اند.

تعداد بیماران بستری شده باعلائم تنفسی حاد که شامل انواع عفونت‌های ویروسی، میکروبی، بیماری‌های التهابی و موارد مشکوک به کرونا می‌باشند نیز تا این روز به ۱٨١٢ نفر رسیده است.

۱۴۵٧ نفر از مجموع بیماران تنفسی حاد نیز از بیمارستان‌های استان ترخیص شده اند و ۱۷٧ نفر از این عزیزان هم جان خود را از دست داده اند.

از مجموع ۱۷۷ بیمار فوت شده با علایم حاد تنفسی، آزمایش کرونای ۳۹ نفر مثبت، ۸۰ نفر منفی و ۵۸ نفر نیز از افراد مشکوک بوده اند.

تاخت و تاز کرونا در خوزستان/۶۵ نفر دیگر به دام ویروس کرونا افتادند سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۵ نفر دیگر در استان خوزستان به جمع مبتلایان به ویروس کرونا پیوستند.

علی احسان پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، درخصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا از ابتلا تا بهبودی در استان خوزستان گفت: علیرغم هشدار‌ها نسبت به اجتناب از تردد‌های غیرضروری و رعایت نکات بهداشتی، همچنان شاهد ابتلا به بیماری کرونا ویروس در سطح استان هستیم، بطوریکه در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۵ نفر دیگر به جمع کرونایی‌ها پیوستند و تعداد کل مبتلایان به یک هزار و ۳۳۳ نفر رسید.

او درخصوص تعداد مبتلایان به تفکیک شهرستان‌ها بیان داشت: اهواز ۲۶ مورد، رامشیر ۱۷ مورد، باوی ۴ مورد، حمیدیه ۳ مورد، هفتکل ۳ مورد، شوشتر ۳ مورد، ایذه ۲ مورد، امیدیه ۲ مورد، دشت آزادگان ۲ مورد، اندیمشک، آبادان و کارون هر کدام یک مورد را گزارش کرده اند.

احسان پور تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۴ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند و تعداد قربانیان این ویروس در استان به ۱۴۴ نفر افزایش پیدا یافته است.

آمار بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد به ۳۱۳ نفر رسید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در بیست و هفتمین روز از فروردین ماه 99 را در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

دکتر پرویز یزدان‌پناه گفت: از 271 مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه های تهران، شیراز و یاسوج؛ 4 مورد مثبت گزارش شده است.

وی ابراز داشت: با احتساب آمار جدید امروز، شمار مبتلایان به کرونای استان به 313 بیمار رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پایان ابراز داشت: شایسته است مجددا از مسئولین محترم وزارت بهداشت که مجوز اعلام نتایج استانی و شهرستانی را صادر کردند تشکر و قدردانی کرد.

آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۴۳۸ نفر رسید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با شناسایی شش مورد جدید ابتلا به کرونا آمار مبتلایان این بیماری در استان به ۴۳۸ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، کامبیز مهدی زاده بعدازظهر چهارشنبه در خصوص آمار ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته از مجموع ۳۵ آزمایش انجام شده بر روی بیماران و موارد مشکوک تعداد شش مورد مثبت به جمع بیماران افزوده شده است.

وی با بیان اینکه از شش مورد جدید کشف شده سه مورد سرپایی و سه مورد از بیماران بستری بوده‌اند، افزود: دو مورد از بیماران مربوط به شهرستان بیرجند و چهار مورد مربوط به شهرستان طبس بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی جدید در استان نداشته‌ایم، گفت: از مجموع یک هزار و ۷۴۱ آزمایش انجام شده تاکنون تعداد ۴۳۸ مورد مثبت کشف شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۶ بیمار در بیمارستان بستری هستند، عنوان کرد: تاکنون ۳۸۰ بیمار با حال عمومی خوب مرخص شده‌اند.

مهدی زاده با اشاره به اینکه برنامه غربالگری فردی در استان به ۷۶۹ هزار و هفت نفر رسیده است، بیان کرد: غربالگری خانوار استان نیز به ۲۳۲ هزار و ۵۷ نفر معادل ۹۶.۷ درصد کل خانوارهای استان رسیده است.

وی ادامه داد: ۹۲ هزار و هفت نفر از مردم استان با مراجعه به سامانه سلامت به صورت خود اظهاری در برنامه غربالگری شرکت کرده‌اند.

شناسایی ۱۰ مورد جدید کرونا در کرمان/ ۲۸۳ بیمار بهبود یافتند سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از شناسایی ۱۰ مورد جدید مبتلا به کرونا در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شفیعی عصر چهارشنبه در تشریح آخرین آمار کرونا در استان کرمان بیان داشت: طی ۲۴ ساعته گذشته تست ۱۰ مورد جدید شامل پنج زن و پنج مرد، به صورت دو نفر بستری، شش مورد اطرافیان بیمار، یک مورد سرپایی و یک مورد پرسنل ثبت شده است.

وی افزود: با افزوده شدن این ۱۰ نفر تاکنون تست ۵۱۱ مورد ابتلاء به کووید ۱۹ در استان مثبت اعلام شده است.

مدیر گروه بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: متأسفانه طی ۲۴ ساعته گذشته یک زن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان فوت شد که در مجموع از ابتدای اپیدمی تاکنون ۴۸ نفر به دلیل ابتدا به ویروس کرونا در کرمان جان خود را از دست داده‌اند.

شفیعی یادآور شد: طی ۲۴ ساعته گذشته سه نفر از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند که در مجموع از ابتدای اپیدمی تا به امروز ۲۸۳ نفر بهبود یافته‌اند.

وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در استان تاکنون ۳۶۸ مورد بستری در استان به ثبت رسیده که در حال حاضر ۳۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرما ن اظهار کرد: تعداد افراد بستری در بخش آی سی یو در حال حاضر سه مورد است ضمن اینکه هم اکنون ۲۰ نفر در نقاهتگاه‌ها حضور دارند.

روندنزولی ابتلا به کرونا در بیشتر استان‌ها معاون وزیر بهداشت گفت: روند ابتلا به ویروس کرونا در بیشتر استانها، نزولی است اما به معنی مهار کامل نیست.

حریرچی معاون وزیر بهداشت در ستاد استانی مقابله با کرونا در تبریز گفت: روند ابتلا به ویروس کرونا در بیشتر استانها، نزولی است اما به معنی مهار کامل نیست.

حریرچی افزود:مقابله با ویروس زمانی موفق خواهد بود که یا واکسن، یا داروی موثر ویروس ساخته شود و یا ماهیت ویروس خود را تغییر دهد.

او با بیان اینکه فعلا برای تولید واکسن و دارو امیدی وجود ندارد افزود: در مورد تغییر ماهیت ویروس با گرما نیز شواهد نشان می‌دهد که به گرما حساس نخواهد بود.

حریرچی گفت: اینکه با دو هفته قرنطینه کامل، کار ویروس تمام می‌شود، درست نیست؛ اگر هشدار‌ها و خود مراقبتی‌ها را رعایت نکنیم، در پاییز هم همراه با آنفلوانزا درگیر خواهیم بود.

معاون وزیر بهداشت گفت:هیچ داروی اختصاصی برای مقابله و یا درمان ویروس وجود ندارد، حتی بهترین داروی موجود در بازار نیز ۴۰ الی ۷۰ درصد تاثیر دارد.

او گفت: اگر دارویی هم تولید شود، ۱۸ ماه طول خواهد کشید تا نتیجه بخش شود و به تولید انبوه برسد.

او در مورد احتمال تولید واکسن نیزگفت: اگر واکسن نیز تولید شود باز برای اینکه برای همه تولید شود، عملا امکان پذیر نیست، چرا که واکسن آنفلوانزا با تمام ظرفیت، فقط ۱۵۰ میلیون دوز در جهان تولید می‌شود.

حریرچی گفت: هم اکنون ۳ استراتژی فاصله گذاری اجتماعی، ایزولاسیون بیماران و تست‌های غربالگری در دست اجراست.

۴۱۶ بیمار کرونایی در شاهرود بهبود یافتند رضا چمن گفت: ۴۱۶ بیمار کرونایی از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بهبود یافته‌اند.

رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درباره آخرین وضعیت کویید ۱۹ در شهر‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، گفت: بهبود ۴۱۶ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه جغرافیایی این دانشگاه تا کنون تأیید شده است.

او با بیان اینکه با احتساب سه مورد جدید شناسایی‌شده بیماری کرونا در ۲۴ ساعت اخیر، تعداد کل موارد مثبت قطعی در شهرستان‌های شاهرود و میامی به ۴۹۱ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه از این تعداد ۴۱۶ بیمار کرونایی بهبود یافته‌اند، ابراز کرد: این بیماران پس از بهبودی و ارائه آموزش‌های زندگی در قرنطینه و خود مراقبتی به از بیمارستان مرخص می‌شوند.

چمن با بیان اینکه درصد بهبودی بیماران کرونایی در شاهرود و میامی معادل ۸۵ درصد است، تاکید کرد: باید از خدمت ارزنده کادر بهداشتی و درمانی در شهرستان‌های شاهرود و میامی تقدیر کرد.

او با بیان اینکه باید از افراد پرخطر و خانواده‌های آنان با حساسیت و دقت بیشتری محافظت شود، ابراز کرد: با توجه به بالا بودن درصد جمعیت سالمندان و درصد بالای افراد دارای بیماری‌های مزمن لازم است که خود افراد پرخطر و خانواده‌های آنان و همچنین همکاران ما در سطوح مختلف بهداشتی درمانی با حساسیت و دقت بیشتری از آنان محافظت و مراقبت کنند.

مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۴۳۸ نفر رسیدند معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با شناسایی ۶ مورد جدید مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۴۳۸ نفر رسید.

مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون از هزار و ۷۴۱مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۴۳۸ نفر رسیدند آزمایش انجام شده، هزار و ۳۰۳ نفر تست شان منفی و ۴۳۸ نفر جواب تست شان مثبت شد.

او افزود: از این تعداد ۳۸۰ بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و ۱۶ نفر در بیمارستان‌ها بستری اند که حال عمومی ۱۵ نفر از این بیماران وخیم است.

مهدی زاده با اشاره به شناسایی ۶ مورد جدید به مبتلایان ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: از این تعداد ۲ نفر در بیرجند و ۴ نفر در طبس هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته فوت جدید در استان نداشتیم، افزود: تعداد فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در خراسان جنوبی همان ۴۲ نفر هستند.

تعداد مبتلایان به کوید ۱۹ در استان کرمانشاه به ۷۰۵ نفر رسید سخنگوی ستاد مبارزه با شیوع کرونا دانشگاه اعلام کرد تعداد مبتلایان به کوید ۱۹ در استان کرمانشاه به ۷۰۵ نفر رسید و از این تعداد ۵۲ نفر جان خود را از دست داده اند.

ابراهیم شکیبا سخنگوی ستاد مبارزه با شیوع کرونا دانشگاه علوم پزشکی گفت : با شناسایی ۶۸ مورد جدید بیماران مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، که ۳۴ مورد آن مربوط به بیماران بستری و ۳۴ مورد نیز مربوط به بیماران سرپایی است، تعداد مبتلایان به این بیماری در استان کرمانشاه به ۷۰۵ نفر رسید و متاسفانه از این تعداد، ۵۲ نفر جان باختند.

او با اشاره به اینکه از مجموع تعداد مبتلایان استان، ۳۷۹ نفر جزو بیماران بستری و ۳۲۶ نفر نیز جزو بیماران سرپایی می‌باشند گفت : از ابتدای شیوع ویروس کرونا به استان تا امروز ۱۸۶۸ نفر بستری شدند که از این تعداد ۱۶۲۹ نفر ترخیص شده و ۱۸۷ نفر نیز در حال حاضر در بیمارستان‌های استان بستری و تحت در مان قرار دارند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان: آمار مبتلایان به کرونا در استان زنجان به ۸۴۶ نفر افزایش یافت رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زنجان به ۸۴۶ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز قزلباش با بیان اینکه ۱۳ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شده است، گفت: با افزوده شدن این تعداد، آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زنجان به ۸۴۶ نفر رسید.

وی افزود: براین اساس در مجموع تاکنون تست کرونای ۸۴۶ نفر در استان زنجان براساس یافته های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.

قزلباش با بیان اینکه از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون دراستان ۸۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند، گفت: از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا به امروز ۶۵۳ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

ابتلای ۴۶ نفر به کرونا در ۲۲ شهرستان اصفهان رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:تعداد بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی ۲۲ شهرستان اصفهان به ۴۶ نفر رسید.

طاهره چنگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته با توجه به کاهش آمار فوتی ها، پنج نفر از هم استانی‌های مبتلا به کرونا فوت کرده اند و امید می‌رود تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا به حداقل و یاحتی صفر برسد.

طاهره چنگیز افزود: به مردم استان هشدار داده می‌شود مراقبت‌های لازم را برای پیشگیری از کرونا ادامه دهند و از تماس‌های نزدیک پرهیز و در اجتماع با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ماسک پارچه‌ای استفاده کنند و مرتب دست‌های خود را شستشو دهند.

او گفت: افراد در صورت داشتن علائم کرونا با مراجعه به سامانه سلامت مراقبت زودهنگام را شروع کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: در این مرحله که به وضعیت اپیدمی وضعیت شکننده‌ای رسیده ایم و جلوگیری از اوج شیوع بیماری با همکاری مردم محقق می‌شود.

اعلام وضعیت قرمز در کرمان/ مرخصی فرمانداران و مدیران لغو شد

استاندار کرمان با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان و احتمال وقوع سیلاب گفت: بر این اساس وضعیت قرمز در کرمان اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی عصر چهارشنبه در جلسه فوق‌العاده ستاد مدیریت بحران استان کرمان بیان داشت: بر اساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان از عصر امروز تا پایان هفته وضعیت کل استان و به خصوص جنوب کرمان قرمز اعلام شده است.

وی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کرمان افزود: فرمانداران باید آمادگی لازم در این خصوص را داشته باشند و اقدامات مورد نیاز در راستای بررسی و تخلیه مسیرهای رودخانه‌ها را انجام دهند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در ابتدای ماه جاری ظرف ۱۰ روز در کهنوج ۱۴۴ میلیمتر بارندگی را شاهد بودیم، بیان کرد: اکنون هم فرمانداران باید روستاها و منازل در معرض خطر را شناسایی کرده و افراد در معرض آسیب را در مناطق امن اسکان دهند.

فدایی گفت: تا روز شنبه در استان کرمان آماده‌باش اعلام می‌کنیم ضمن اینکه مدیران و فرمانداران باید در محل خدمت خود حضور داشته باشند و مرخصی و مأموریت‌ها نیز لغو می‌شود.

آمار مبتلایان به کرونا در استان زنجان به ۸۴۶ نفر افزایش یافت رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زنجان به ۸۴۶ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز قزلباش با بیان اینکه ۱۳ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شده است، گفت: با افزوده شدن این تعداد، آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زنجان به ۸۴۶ نفر رسید.

وی افزود: براین اساس در مجموع تاکنون تست کرونای ۸۴۶ نفر در استان زنجان براساس یافته های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.

قزلباش با بیان اینکه از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون دراستان ۸۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند، گفت: از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا به امروز ۶۵۳ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

مرد صدساله فردیسی کرونا را شکست داد پیر مرد صدساله پس از شکست کرونا، از بیمارستان مرخص شد.

علی شعبانی نژاد کهریزی، پیر مرد صد ساله فردیسی در بیمارستان ثارالله مهرشهر، موفق به شکست دادن کرونا شد و امروز با سلامت عمومی از این بیمارستان ترخیص شد.

شناسایی ۲۳ مورد جدید کرونا در هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با ثبت ۲۳ مورد جدید ابتلا به کرونا آمار مبتلایان در هرمزگان به ۳۸۴ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فرشیدی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمار مبتلایان به کرونا بیان داشت: ۱۱ نفر از مبتلایان جدید در بندرعباس، ۸ نفر در میناب، قشم ۲ مورد، حاجی آباد یک مورد و بندرلنگه یک مورد ثبت شده است.

وی با اظهار اینکه تعداد فوتی ها تا کنون ۱۹ نفر بوده است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۰ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که ۲۳ مورد مثبت شد.

فرشیدی با بیان اینکه ۳۶ نفر از مبتلایان جدید بدون علامت شناسایی شدند که باید قرنطینه شوند تا بیماری را به دیگران منتقل نکنند، عنوان کرد: ۲۸ نفر در آی سی یو بستری هستند که شماری از آن‌ها در ۲۴ ساعت گذشته با حال عمومی بهتر به بخش‌های دیگر منتقل شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: هزار و ۸۹۴ نفر از شروع خطر اپیدمی به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شده اند که از این تعداد هزار و ۵۹۸ نفر ترخیص شده اند و ۱۸۳ نفر همچنان بستری هستند که ۱۳۲ نفر ایزوله و ۲۸ نفر در ICU هستند و ۲۳ نفر در بخشهای عادی بستری هستند.

وی افزود: افزایش شمار آزمایش تشخیص کرونا در استان به شبانه روز ۴۰۰ تست در دستور کار است.

فرشیدی از مردم خواست با رعایت فاصله اجتماعی و فیزیکی به قطع زنجیره انتقال این بیماری کمک کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: بندرعباس با ۱۸۵ مورد، میناب با ۵۳ مورد، کیش با ۵۲ مورد، قشم ۳۲ مورد، حاجی آباد ۱۹ مورد، بندر لنگه ۱۳ مورد، پارسیان با ۱۲ مورد، رودان ۸ مورد، بندر خمیر ۶ مورد، بستک ۳ مورد و جاسک ۱ مورد، کرونای مثبت در هرمزگان ثبت شده است.

تعداد مبتلایان به کرونا در جهرم به ۱۴۹ نفر رسید/ خطر جدی انتقال بیماری در هنگام خرید رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم از اضافه شدن ۲ بیمار کرونایی دیگر خبر داد و گفت: تعداد مبتلایان ثبت شده در جهرم به ۱۴۹ نفر رسید.

محمد رحمانیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم ، گفت: امروز چهارشنبه بیست و هفتم فروردین، ۲ بیمار جدید شناسایی و تعداد مبتلایان ثبت شده در جهرم به ۱۴۹ نفر رسید.

او افزود: هر دو بیمار جدید جهرمی هستند؛ یک دختر خانم ۱۵ ساله و یک آقای ۶۹ ساله که هر دو در حال دریافت درمان‌های مورد نیاز هستند. هر دو بیمار با علائم مراجعه کرده اند.

رحمانیان با اشاره به شروع به کار برخی مشاغل در سطح شهر، گفت: در حالی که هر روز شاهد افزایش تعداد مبتلایان هستیم، نیاز به رعایت هشدار‌ها بیشتر از قبل احساس می‌شود؛ فقط از فروشگاه‌هایی خرید کنیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

او اظهار کرد: تجمع در پاساژ‌ها و مکان‌های بسته به شدت امکان انتقال بیماری را افزایش می‌دهد و از مردم می‌خواهیم در هنگام خرید خطر شیوع بیماری را جدی بگیرند؛ قطعا حضور در مکان‌های شلوغ و سربسته خطر انتقال بیماری را بالا می‌برد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اظهار تاسف نسبت به انتشار شایعات مختلف در فضای مجازی، گفت: در شرایطی که نیاز به همدلی و همبستگی بیشتر از همیشه احساس می‌شود، متاسفانه شاهدیم که عده‌ای با انتشار مطالب غیر واقع و کذب سعی می‌کنند فضا را ملتهب کنند و گاهی قصد سوء استفاده‌هایی نیز وجود دارد. بسیاری از این دست مطالب بدون مستند علمی و عقلی است که نهایتا فضای روانی جامعه را دچار تشویش و التهاب می‌کند.

رحمانیان تاکید کرد: برای رفع ابهامات، ما خود را ملزم به پاسخگوئی به سوالات مردم عزیز می‌دانیم و هر جایی که نیاز به توضیح بوده از طریق رسانه‌های محترم شهرستان این کار را انجام داده ایم؛ لذا دانشگاه حق پیگیری و شکایت از شایعه سازان را برای خود محفوظ می‌داند.

او، درباره کمک‌های مردمی به دانشگاه نیز گفت: مردم کمک‌های نقدی خود را فقط از طریق شماره حساب‌های اعلام شده توسط دانشگاه واریز کنند هیچیک از افراد حقیقی یا حقوقی که در قالب‌های مختلف مبادرت به نشر اطلاعیه برای جمع اوری کمک می‌کنند، مورد تایید دانشگاه نیستند.

ویروس کرونا با عنوان رسمی «کووید-۱۹» از دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت.

ویروس کرونا همانند بسیاری از ویروس‌های دیگر بدنه‌ای از جنس لیپید (نوعی ازچربی طبیعی) دارد که با مواد شوینده از بین می‌رود. برای همین شستن دست و صورت و وسایل با مواد شوینده مثل صابون و یا مواد ضد عفونی کننده، ویروس را از بین می‌برد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

افزایش ۱۳ نفر به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در زنجان تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زنجان به ۸۴۶ نفر رسید. قزلباش قرئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: از ظهر دیروز تا کنون ۱۳ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شده است. قزلباش افزود:براین اساس در مجموع تاکنون تست کرونای ۸۴۶ نفر در استان زنجان براساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.

از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا به امروز ۶۵۳ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

متاسفانه از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون دراستان ۸۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها