هشدار وزیر به مردم/بازگشت پیک کرونا سخت خواهد بود

کد خبر: 995508

وزیر بهداشت، نسبت به تبعات مسافرت‌های تعطیلات پیش رو در کشور هشدار داد.

خبرگزاری مهر: سعید نمکی، با تاکید بر رعایت مردم در تعطیلات عید فطر و عدم مسافرت، گفت: ما در مبارزه و مدیریت بیماری کرونا، با لطف خداوند و همراهی مردم و مشارکت همه دستگاه‌های برون و درون دولت، بسیار موفق عمل کردیم، اما بزرگ‌ترین نگرانی ما این است که با عدم رعایت فاصله گذاری و پروتکل‌ها دوباره گرفتار پیک‌هایی از بیماری در کشور باشیم.

وزیر بهداشت افزود: در حال حاضر در استان خوزستان و بعضی از استان‌هایی که خیز‌های جدیدی از بیماری را برداشتند، می‌ببینیم که کاملاً منطبق بر عدم رعایت اصول و پروتکل‌ها بودند؛ لذا از مردم خواهش می‌کنم تعطیلات عید فطر را هم مانند سایر همراهی‌هایی که با مجموعه دولت و وزارت بهداشت داشتند، رعایت کنند و سفر نروند، سفر‌های جدید، به معنای ابتلا‌های جدید به کووید ۱۹ است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر جمعیت کشور که هنوز به بیماری مبتلا نشده است، در بسیاری از مناطق، بیش از ۹۰ درصد است. اگر اتفاق جدیدی بیفتد و خدای نکرده این گرفتاری باعث خیز جدید بیماری در کشور شود، واقعاً برای بنده و همکارانم بسیار بسیار کار سخت و نفس گیری خواهد شد. ضمن اینکه عزیزانی که برای گذراندن اوقات خوش به سفر می‌روند، برای یک مدت طولانی بیماری را با خودشان به همراه می‌آورند، ضمن اینکه همه از این بستر جان سالم به در نمی‌برند. متأسفانه در بحران کرونا، تعداد قابل توجهی از هموطنانمان را از دست دادیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: از مردم درخواست دارم فعلاً سفر نروند، در استان‌های قرمز که در حال حاضر برای ما مشکل ساز هستند، تردد نکنند. این تصور که با گرم شدن هوا بیماری مهار خواهد شد، یک خیال بسیار بیهوده است، استان‌های گرمسیر ما دچار بیماری هستند و خواهشم این است که هموطنان عزیز بیشتر همراهی کنند تا بتوانیم تا پایان خرداد شاهد وضعیت مطلوب‌تری باشیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت