بازگشایی صحن بقاع متبرکه بعد از عید سعید فطر

کد خبر: 995552

سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به بازگشایی صحن بقاع متبرکه بعد از عید سعید فطر، موضع وزارت بهداشت در مورد اجرای طرح ترافیک را اعلام کرد.

خبرگزاری مهر: سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به بازگشایی صحن بقاع متبرکه بعد از عید سعید فطر، موضع وزارت بهداشت در مورد اجرای طرح ترافیک را اعلام کرد.

سعید نمکی، بعد از ظهر پنج شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در خصوص آخرین تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در ارتباط با وضعیت بازگشایی بقاع متبرکه، گفت: بازگشایی بقاع متبرکه در حد صحن، بعد از عید سعید فطر صورت می‌گیرد و مردم می‌توانند در صحن حرم‌ها حضور بیابند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ادامه داد: در مورد بازگشایی رواق بقاع متبرکه هنوز تصمیمی گرفته نشده به خصوص در مورد حرم مطهر امام رضا (ع)، این موضوع بیشتر صدق می‌کند.

وی در ارتباط با وضعیت بازگشایی دانشگاه‌ها نیز، گفت: بازگشایی دانشگاه‌ها در حد کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها خواهد بود و بعد از ۱۷ خرداد، اگر شرایط تغییری نکند کلاس‌های پایانی دانشگاه‌ها برپا خواهد شد.

جهانپور در واکنش به تصمیم شهرداری تهران برای اجرای مجدد طرح ترافیک، افزود: قطعاً با اجرای مجدد طرح ترافیک مخالفیم.

وی با طرح این سوال که نمی‌دانیم منطق برقراری مجدد طرح ترافیک چیست، گفت: تهران وضعیت فراز و نشیب در هفته‌های اخیر داشته و نمی‌توانیم بگوییم حتی وضعیت سفید دارد. اولویت ما رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی است و آلودگی هوا نیست.

سخنگوی وزارت بهداشت، تاکید کرد: سوق دادن مردم به سمت ناوگان حمل و نقل عمومی می‌تواند مشکلاتی در شهر تهران ایجاد کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت