آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۵.۴ میلیون نفر در جهان

کد خبر: 995906

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۵ میلیون و ۴۰۷ هزار نفر در جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۵.۴ میلیون نفر در جهان

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه ۵ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۴۱۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۴۴ هزار و ۲۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۹۶۳ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۱ هزار و ۷۳۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک میلیون و ۶۶۶ هزار و ۸۲۸ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۹۸ هزار و ۶۸۳ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور برزیل که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۶ هزار و ۷۳۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴۹ هزار و ۱۱۳ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۲۲ هزار و ۱۶۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور روسیه به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۹ هزار و ۴۳۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳۵ هزار و ۸۸۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۳ هزار و ۳۸۸ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

کشور‌های اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و آلمان نیز به ترتیب با ۲۸۲ هزار و ۳۷۰، ۲۵۷ هزار و ۱۵۴، ۲۲۹ هزار و ۳۲۷، ۱۸۲ هزار و ۴۶۹ و ۱۷۹ هزار و ۹۸۶ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، اسپانیا و آلمان به ترتیب با ۴۴۶ هزار و ۹۱۴، ۱۹۶ هزار و ۹۵۸ و ۱۶۰ هزار و ۳۰۰ هزار بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۵.۴ میلیون نفر در جهان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها