کرونا در اروپا همچنان قربانی می‌گیرد

کد خبر: 1000286

در پی کاهش تدریجی محدودیت‌های ضد کرونایی در اروپا دولت انگلیس بازگشایی مدارس در ماه سپتامبر را در دستور کار قرار داده و دویچه بان آلمان هم از آغاز حرکت قطارها به کشورهای همسایه خبر داده است.

خبرگزاری تسنیم: کرونا در اروپا همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی بوده و عواقب آن در این اتحادیه همچنان مقامات اروپایی را درگیر خود کرده است.

سفرهای ریلی آلمان به کشورهای همسایه از سر گرفته می‌شود

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که بعد از باز شدن مرزها دویچه بان آلمان می خواهد به تدریج دامنه ارتباطات خود با خارج را افزایش دهد. به گفته رئیس ارتباطات دور "دویچه بان" آلمان تا اواخر ژوئن حمل و نقل های ریلی راه دور بین المللی به همه کشورهای در دسترس از سر گرفته می شود.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تا اواخر ژوئن بار دیگر همه قطارها از آلمان به سوئیس، اتریش، ایتالیا، جمهوری چک، فرانسه، بلژیک، دانمارک، لهستان و هلند به صورت پیوسته مسافر جابجا خواهند کرد.

هشدار رئیس دفتر صدر اعظم آلمان درباره خطرات سفرهای تابستانی

در این اوضاع "هلگا براین"، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان درباره خطر ابتلای افراد به کرونا با توجه به فصل سفر پیش رو هشدار داده است.

وی در این باره به روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" گفته است: اگر افرادی که از سفرهای تابستانی باز می گردند در سراسر آلمان پخش شوند و ما نتوانیم زنجیره سرایت را تشخیص دهیم به سرعت به شرایطی بر می گردیم که باید اقدامات ملی و سراسری را در دستور کار قرار دهیم.

وی در عین حال اولویت اول دولت را جلوگیری از چنین شرایطی دانست.

درخواست انجمن معلمان آلمان برای تست هفتگی از معلمان

انجمن معلمان آلمان هم اعلام کرده که اگر مدارس بعد از تعطیلات تابستان بر اساس تصمیمات اتخاذ شده باز شود معلمان باید یک بار در هفته تست کرونا بدهند. این انجمن اعلام کرده است: ما بر تست های هفتگی منظم تاکید داریم حتی زمانی که هیچ گونه علامت بیماری وجود ندارد.

تصمیمات دولت انگلیس برای بازگشایی مدارس

در چارچوب کاهش تدریجی محدودیت های ضد کرونایی دولت انگلیس بازگشایی همه مدارس در ماه سپتامبر را در دستور کار قرار داده است. دفتر نخست وزیر انگلیس اعلام کرده که بوریس جانسون همراه با وزیر آموزش تصمیمات برای این منظور را اتخاذ می کنند.

انگلیس از جمله کشورهایی در اروپا است که بیشترین آسیب را از بحران کرونا دیده و منتقدان به کاهش تدریجی محدودیت ها خواستار احتیاط بیشتر برای جلوگیری از موج دوم کرونا هستند.

تمایل آلمانی‌ها برای بازگشت به دفتر کار خود

بر اساس جدیدترین بررسی بسیاری از آلمانی ها بعد از سه ماه دور کاری ترجیح می دهند به دفتر کار خود بازگردند. این نتایج یک نظرسنجی بین‌المللی از بین چندین کشور بود که روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ آن را منتشر کرده است.

در این نظرسنجی حداقل نیمی از شهروندان در فرانسه، انگلیس، سوئد، ایالات متحده آمریکا و ژاپن ترس از ویروس را عامل عدم حضور در دفتر کار خود اعلام کردند. در آلمان تنها وضعیت به گونه ای دیگر بود و اکثر شهروندان هیچ مانع قابل توجهی را برای این منظور نمی دیدند.

لغو هشدارهای سفر آلمان برای 23 کشور اروپایی

هشدارهای سفر برای توریست ها از آلمان از روز دوشنبه احتمالا تنها برای 23 کشور از 26 کشور اروپایی لغو می شود. بعد از اسپانیا فنلاند هم ممنوعیت های سفر به این کشور را فراتر از 15 ژوئن ( 26 خرداد ماه) تمدید کرده است. سوئد هم تنها کشور اروپایی است که همچنان معیارهای لازم برای لغو هشدارهای سفر را ندارد.

یونان پرسنل بهداشتی در جزایر توریستی را افزایش می‌دهد

کشور یونان برای پذیرش توریست ها از روز دوشنبه اعلام آمادگی کرده است. یونان پرسنل بهداشتی در جزایر توریستی یونان را برای این منظور تقویت کرده است.

نخست وزیر یونان، سلامت توریست ها را اولین اولویت دولت اعلام کرده است. توریسم برای کشور یونان مهم ترین شاخه اقتصادی است.

همچنین وزارت بهداشت یونان از اختصاص تخت های بیمارستانی برای توریست هایی که دچار بیماری می شوند و همچنین امکان انتقال آن ها با هلیکوپتر و هواپیما در صورت نیاز خبر داده است.

اسپانیا از اول تیرماه مرزهای خود را باز می‌کند

اسپانیا هم می خواهد از 21 ژوئن ( اول تیرماه) مرزهای خود را برای کشورهای اروپایی عضو منطقه شنگن باز کند. یک استثناء برای کشور پرتغال وجود دارد که در اول جولای مرزها برای این کشور باز می شود.

کرونا در اروپا همچنان قربانی می‌گیرد

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که در انگلیس تا به حال 294375 نفر به کرونا مبتلا شده و 41662 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به حال 290685 نفر به کرونا مبتلا شده و 27136 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده‌اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار داشته و تا به حال 236651 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 34301 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در آلمان هم تا به حال 187423 نفر به این بیماری مبتلا شده و 8867 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه هم تا به حال 156813 نفر به کرونا مبتلا شده و 29398 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت