انتقاد عفو بین‌الملل از تأیید حکم اعدام ۲ جوان بحرینی

کد خبر: 1000777

سازمان عفو بین‌الملل با انتقاد از اقدام دیوان عالی بحرین در تأیید حکم اعدام 2 جوان تأکید کرد که صدور این احکام در حالی است که اعترافات آن‌ها تحت شکنجه بوده است.

خبرگزاری فارس: سازمان عفو بین‌الملل از تأیید حکم اعدام دو جوان بحرینی بنا به اتهامات سیاسی انتقاد کرد.

به نوشته وبگاه «منامه پست»، عفو بین‌الملل تأکید کرد که صدور احکام اعدام علیه حسین راشد و زهیر جاسم در حالی است که اعترافات آنها تحت شکنجه بوده است.

این سازمان همچنین در حساب توئیتری خود آورده است که تعداد احکام اعدام صادره در بحرین که در انتظار تأیید پادشاه این کشور است به ۱۰ مورد رسیده است.

دیوان عالی بحرین روز دوشنبه (دیروز) حکم اعدام صادره از سوی دادگاه جنایی علیه «زهیر ابراهیم جاسم عبدالله» از جوانان شیعه را تأیید کرد.

دادگاه بحرین این جوان ۳۵ ساله را متهم به عضویت در گروهی تروریستی با هدف اجرای عملیات برای قتل افراد پلیس، آموزش عملیات مسلحانه و قتل یک نیروی پلیس نموده است.

زهیر پس از هجوم نیروهای امنیتی به منزلش در نوامبر سال ۲۰۱۷ بازداشت شد و تنها دو هفته پس از بازداشت تصاویر و اتهاماتی ساختگی علیه وی و جنعی در در تلوزیون بحرین به نمایش گذاشته شد.

دیوان عالی بحرین همچنین حکم اعدام «حسین عبدالله خلیل راشد» را به اتهام دست داشتن در انفجار یک بمب دست ساز در منطقه دمستان در سال ۲۰۱۴ که به کشته شدن یک نیروی پلیس منجر شد، تأیید کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها