سرکوب اعتراضات مسالمت‌آمیز پرستاران فرانسوی

کد خبر: 1000812

پلیس فرانسه اعتراضات مسالمت‌آمیز پرستاران فرانسوی را سرکوب و به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور پرتاب کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از خبرگزاری فرانسه، تعداد زیادی از جامعه پرستاری و بهداشتی فرانسه که طی ماه‌های اخیر با شیوع گسترده ویروس کرونا مواجه بودند، به خیابان‌های این کشور آمدند تا نگرانی خود از عدم پای‌بندی دولت فرانسه به تعهدات در حوزه بهداشت و درمان را بیان کنند.

در حالی که این اعتراضات مسالمت‌آمیز و آرام دنبال می‌شد، پلیس فرانسه با استفاده از گاز اشک‌آور به سمت پرستاران معترض حمله کرد.

پلیس فرانسه در توجیه استفاده از گاز اشک‌آور در برابر پرستاران، مدعی شده که برخی از گروه‌های خشونت‌آمیز از بستر این اعتراضات به نفع فعالیت‌های تخریبی خود استفاده کرده‌اند، به همین دلیل پلیس فرانسه مجبور به برخورد با آن‌ها شده است.

پیش از این اصناف و انجمن‌هایی که به نوعی در حوزه بهداشت و درمان فعال هستند، فراخوان‌هایی را برای سازمان‌دهی بیش از ۲۲۰ مورد تظاهرات اعتراض‌آمیز در نقاط مختلف کشور فرانسه اعلام کردند.

پلیس پاریس طی هشداری به شرکت‌کنندگان در اعتراضات مسالمت‌آمیز در حساب توئیتری خود در روز سه‌شنبه نوشت: «گروه‌های خشن قصد دارند اعتراضات مسالمت‌آمیز توسط کارکنان بخش سلامت را مختل کنند».

شیوع ویروس کرونا در کشورهای مدعی غربی، ضعف سیستم درمانی آن‌ها را تا حد بسیار زیادی ثابت کرد. کمبود کیت‌های آزمایشگاهی تشخیص ویروس و فقدان دستگاه‌های تنفس مصنوعی به تعداد کافی چالش‌هایی است که نظام سلامت کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس، ایتالیا و همچنین فرانسه را تهدید می‌کند. تاکنون ۱۵۷ هزار و ۳۷۲ نفر در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این بین حدود سی هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت