پرواز جنگنده‌های روسیه برای دور کردن بمب‌افکن‌های آمریکایی

کد خبر: 1001284

مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه اعلام کرد، چند فروند جنگنده‌ نیروهای پدافند هوایی منطقه نظامی شرقی این کشور برای همراهی و دور کردن دو فروند بمب‌افکن نیروی هوایی آمریکا بر فراز آسمان دریای اوخوتسک به هوا برخاستند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از خبرگزاری «تاس»، مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه (بخشی از وزارت دفاع این کشور) امروز، جمعه اعلام کرد که جنگنده‌های سوخو-30، سوخو-35 و میگ-31 نیروهای پدافند هوایی منطقه نظامی شرقی روسیهبرای ره‌گیری و همراهی کردن بمب افکن‌های "B-52N" نیروی هوایی آمریکا بر فراز آسمان دریای اوخوتسک به هوا برخاستند.

در این مرکز اعلام شد: «در تاریخ 19 ژوئن سال 2020 (جمعه 30 خرداد ماه)، نیروهای وظیفه دفاع هوایی منطقه نظامی شرقی بر فراز آبهای بین المللی دریای اوخوتسک، دو فروند بمب‌افکن راهبردی "B-52N " متعلق به نیروی هوایی آمریکا را شناسایی کردند. هواپیماهای نیروی هوایی ایالات متحده که در فاصله قابل توجهی از مرزهای ملی فدراسیون روسیه در حال پرواز بودند، به طور مداوم با وسایل کنترل هوایی تحت کنترل قرار گرفتند و به منظور رهگیری و همراهی این اهداف بیگانه، جنگنده‌های سوخو-30، سوخو-35 و میگ-31 نیروهای پدافند هوایی منطقه نظامی شرقی روسیه به هوا برخاستند.»

این مرکز با یادآوری اینکه حریم هوایی روسیه از سوی این بمب افکن‌های آمریکایی نقض نگردید، افزود: «خلبانان هواپیماهای روسی در پروازهای خود همواره مطابق با قوانین بین المللی عمل کرده و از حریم هوایی بر فراز آبهای بین المللی و بدون نقض مرزهای کشورهای دیگر استفاده می‌کنند.

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه نیز گزارش داد که ایستگاه‌های رادار روسی پرواز دو فروند بمب افکن آمریکایی بر فراز آسمان شمال شرقی اقیانوس آرام در نزدیکی مرزهای ملی روسیه را شناسایی کرده بودند.

بر اساس این اطلاعات، هواپیماهای آمریکایی به مرزهای فدراسیون روسیه نزدیک نشده و در فاصله بیش از 300 کیلومتری از حریم هوایی این کشور پرواز کردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت