پوتین و مرکل تلفنی در باره ایران و لیبی رایزنی کردند

کد خبر: 1007032

رئیس جمهور روسیه و صدر اعظم آلمان در باره آینده تحریم‌های تسلیحاتی ایران و اوضاع لیبی گفت‌وگو کردند.

خبرگزاری فارس: «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان و «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه تلفنی در باره ایران و لیبی گفت‌وگوو رایزنی کردند.

شبکه اسکای نیوز عربی امروز چهارشنبه گزارش داد که مرکل و پوتین در باره تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران و اوضاع کنونی لیبی گفت‌وگو کردند.

تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران طبق مفاد برجام ۱۸ اکتبر سال جاری میلادی (مهر ماه) به پایان می‌رسد اما دولت ترامپ تلاشی دارد مانع از انقضای این محدودیت‌ها شود.

دولت آمریکا در تلاش است در راستای پیشبرد سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند. واشنگتن گفته در صورتی که این تلاش به سرانجام نرسد با توسل به یکی از بندهای توافق هسته‌ای برجام به دنبال بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران خواهد بود.

کارشناسان اما با طرح این مسئله که آمریکا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ از برجام خارج شده و جزو طرف‌های مشارکت‌کننده در «برجام» نیست؛ لذا نمی‌تواند از بندهای این توافق برای تمدید تحریم‌ها علیه ایران استفاده کند.

از طرف دیگر، مقام‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ادعا می‌کنند آمریکا با خروج از برجام این توافق را «نقض» نکرده و هنوز یکی از طرف‌های مشارکت‌کننده در آن محسوب می‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت