عراق: سفر الکاظمی به ایران بر عمق روابط میان دو کشور تاکید کرد

کد خبر: 1009306

عضو پارلمان عراق سفر نخست وزیر کشورش به ایران را نشانه عمق روابط میان دو کشور خواند و گفت که دو کشور برای توسعه روابط در همه زمینه‌ها مصمم هستند.

عراق: سفر الکاظمی به ایران بر عمق روابط میان دو کشور تاکید کرد

خبرگزاری فارس: «فاضل الفتلاوی» عضو فراکسیون صادقون در پارلمان عراق گفت که سفر رسمی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به ایران از عمق روابط میان دو کشور خبر داد.

«فاضل الفتلاوی» در گفت وگو با پایگاه خبری موازین نیوز گفت: «سفر مصطفی الکاظمی از عمق روابط میان دو کشور همسایه یکدیگر خبر داد و اینکه دو کشور به دلیل اشتراکات زیادی که با یکدیگر دارند عزم خود را برای توسعه روابط در همه زمینه‌ها جزم کرده‌اند».

وی افزود: «تاکید روحانی بر مخالفت کشورش با قرار گرفتن عراق به عنوان صحنه درگیری به ما ثابت می‌کند که ایران خواهان توسعه روابط اقتصادی و تجاری با ماست».

الفتلاوی گفت: «سفر الکاظمی به ایران همچنین به طور ضمنی نشان داد که عراق تنها کشور در منطقه است که می‌تواند فتیله کشمکش میان ایران و آمریکا یا ایران و عربستان را پایین بکشد».

عضو پارلمان عراق سفر نخست وزیر کشورش به ایران را نشانه عمق روابط میان دو کشور خواند و گفت که دو کشور خواهان توسعه روابط در همه زمینه‌ها هستند.

در هفته‌ای که گذشت تهران میزبان مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق بود. او که قرار بود ابتدا به ریاض و بعد به تهران سفر کند به خاطر وخامت حال پادشاه سعودی سفر به ریاض را به تعویق انداخت. البته سخنگوی وزارت خارجه عراق روز دوشنبه اعلام کرد که سفر نخست‌وزیر این کشور به ایران در موعد مقرر صورت خواهد گرفت و به تاخیر نمی‌افتد. الکاظمی روز سه‌شنبه در رأس هیأتی به تهران آمد. وی در مدت حضورش در تهران به حضور مقام معظم رهبری رسید و با حسن روحانی رئیس جمهور دیدار کرد.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در دیدار با نخست‌وزیر عراق تشریک مساعی کشورهای منطقه برای خروج هر چه سریع‌تر آمریکای شرور را ضرورتی اجتناب ناپذیر برای تقویت صلح و ثبات در منطقه برشمرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها