جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

کد خبر: 1010738

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از اعتراضات گسترده علیه سیاست‌های کرونایی دولت در برلین و توقف روند کاهش تدریجی محدودیت‌ها در انگلیس به علت افزایش چشمگیر موارد جدید ابتلا به کرونا خبر می‌دهند.

خبرگزاری تسنیم: کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان اتحادیه اروپا را رها نمی کند.

هشدار درباره فشارهای بالا بر نهادهای بهداشتی آلمان پیامد موج دوم کرونا

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که با توجه به شمار روزافزون آمار مبتلایان جدید به کرونا در آلمان انجمن پزشکی فدرال این کشور درباره فشارهای بالا بر نهادهای بهداشتی و درمانی هشدار داده است.

رکود اقتصادی عمیق در منطقه یورو

اداره آمار اروپا (یورو استات) هم از رکود اقتصادی عمیق و بی سابقه در منطقه ارز مشترک اروپایی به دلیل بحران کرونا خبر داد..

نتایج بررسی های اداره آمار اروپا (یورو استات) نشان می دهد که اقتصاد منطقه یورو زیر چرخ های ارابه کرونا در حال له شدن است.

بسیاری کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا و پرتغال در دوران کرونا بزرگترین رکود اقتصادی تاریخی خود را تجربه کرده‌اند.

بر اساس ارزیابی جدید اداره آمار اروپا (یورو استات) رکود اقتصادی کشورهای منطقه یورو در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به کمترین میزان در ربع قرن اخیر سقوط کرده است.

بنابر این گزارش تولید ناخالص ملی کشورهای منطقه یورو در ماه‌های آوریل، می و ژوئن سال جاری به نسبت دوره مشابه در سال قبل 1/ 12 درصد کمتر بوده است.

به این ترتیب رکود اقتصادی در این کشورها به نسبت سه ماهه نخست سال که 3.6 درصد بود به شدت عمیق‌تر شده است. محدودیت‌هایی که از ماه مارس برای مقابله با همه‌گیری کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی اعمال شده علت اصلی این وضعیت به شمار می‌رود.

نخست وزیر ایالت زاکسن-آنهالت آلمان هم با ابراز نگرانی درباره افزایش روزافزون موارد جدید ابتلا به کرونا در عین حال بازگشت مجدد محدودیت ها را برای اقتصاد کشور خطرناک ارزیابی کرده و آن را رد کرده است.

وی از همه خواست به قواعد فاصله گذاری و استفاده از ماسک پایبند مانده و در این راستا سهل انگاری نکنند. وی تاکید کرد که تنها در این صورت است که می توان از وقوع موج دوم کرونا جلوگیری کرد.

وزیر کشور آلمان: پیش بینی درباره وقوع موج دوم کرونا بسیار دشوار است

"هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان هم معتقد است که اکثر قریب به اتفاق شهروندان در آلمان از قواعد و محدودیت ها برای مهار کرونا حمایت می کنند. وی از رفتار صحیح اکثریت شهروندان آلمان در دوران بحران کرونا ومدیریت خوب برلین برای مقابله با این بحران خبر داد.

وی گفت که موارد ابتلای جدید و مرگ و میر کرونایی در آلمان همچنان پایین تر از بسیاری کشورها است.

زیهوفر پیش بینی درباره احتمال وقوع موج دوم کرونا را دشوار ارزیابی کرده و همچنان از شهروندان خواست به قواعد کرونایی پایبند باشند.

درخواست وزیر اقتصاد آلمان برای افزایش جرائم نقض قواعد کرونا

با توجه به افزایش روزافزون موارد ابتلا به کرونا، "پیتر آلتمایر"، وزیر اقتصاد آلمان خواستار مجازات های سخت تر برای موارد نقض قواعد کرونایی از طرف افراد شده و گفت: کسی که دیگران را عمدا در معرض خطر قرار دهد باید انتظار عواقب جدی آن را داشته باشد.

تقویت قاعده استفاده اجباری از ماسک در قبرس و یونان

کشورهای یونان و قبرس هم قاعده استفاده اجباری از ماسک برای مهار شیوع کرونا را تقویت کردند. در این دو کشور بر اساس تصمیمات اتخاذ شده باید در آینده استفاده از ماسک در همه فضاهای عمومی بسته اجباری شود.

دولت یونان اجرای این قاعده را فعلا تا پایان آگوست لازم الاجرا دانسته است. مقامات یونان این انتقاد را به شهروندان وارد می کنند که اخیرا در پایبندی به قواعد کرونایی سهل انگاری می کنند. این مسئله به افزایش آمار مبتلایان در این کشور منجر شده است.

قرارداد کمیسیون اروپایی برای تهیه 300 میلیون دوز واکسن کرونا با شرکت فرانسوی

کمیسیون اروپایی هم با شرکت داروسازی سانوفی فرانسه درباره سفارش 300 میلیون دوز از یک واکسن بالقوه برای کرونا توافق کرده است. این نهاد اروپایی روز جمعه اعلام کرد که در آستانه انعقاد یک قرارداد با این شرکت داروسازی برای تامین واکسن برای همه کشورهای اروپایی است.

افزایش چشمگیر موارد ابتلای روزانه به کرونا در اسپانیا

در اسپانیا هم از ابتلای 1525 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده شده که از زمان لغو تدریجی محدودیت های ضد کرونایی در این کشور سابقه نداشته است. این اتفاق و ابتلای بیش از هزار نفر در اسپانیا به کرونا برای سومین روز پیاپی در این کشور رخ داده است.

ایتالیا هم قانون قرنطینه کرونایی برای مسافران از کشورهای رومانی و بلغارستان را تمدید می کند. این خبر را وزیر بهداشت ایتالیا اعلام کرد.

هشدار رسمی وزارت خارجه آلمان به شهروندان برای سفر به شمال اسپانیا

وزارت امور خارجه آلمان هم رسما به شهروندان برای سفر به شمال اسپانیا هشدار داد. وزارت امور خارجه آلمان با توجه به شیوع کرونا در این منطقه درباره سفرهای غیر ضروری به شمال اسپانیا هشدار داد.

تست مجانی کرونا از مسافران در آلمان

از امروز ( شنبه) مسافرانی که به آلمان سفر می کنند می توانند بدون هزینه تست کرونا بدهند. این خبر را وزیر بهداشت آلمان اعلام کرده است.

توقف روند کاهش محدودیت‌ها در انگلیس به دلیل شیوع مجدد کرونا

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم اعلام کرد که ادامه روند کاهش محدودیت های کرونایی در این کشور فعلا متوقف می شود. شمار مبتلایان جدید به کرونا در انگلیس رو به افزایش است. جانسون تاکید کرد: ما باید سریعا به این مسئله واکنش نشان دهیم. دولت انگلیس به عنوان واکنشی به این مسئله روند کاهش محدودیت های کرونایی در این کشور را به مدت دو هفته متوقف کرد. دولت همچنین بر لزوم استفاده از ماسک از جمله در سینماها تاکید کرد.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

نتایج جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در اسپانیا حدود 335602 نفر به کرونا مبتلا شده و 28445 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم تا به حال 303181 نفر به کرونا مبتلا شده و 46119 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 247537 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 35141 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 210665 نفر به کرونا مبتلا شده و 9224 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 187919 نفر به کرونا مبتلا شده و 30265 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

اعتراضات گسترده به سیاست‌های کرونایی دولت در برلین

امروز (شنبه) در برلین اعتراضاتی علیه سیاست کرونایی دولت شکل گرفته همچنان ادامه دارد. بر اساس گزارش خبرنگاران چندین هزار نفر صبح امروز در نزدیکی دروازده براندنبورگ برلین اعتراضات خود را آغاز کردند. انتظار می رود که بیش از 10 هزار نفر در این اعتراضات شرکت کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت