واشنگتن و تل‌آویو برای خط تولید«گنبد آهنین» توافق امضا کردند

کد خبر: 1011449

شرکت آمریکایی «ریتیون» و شرکت «رافائل» رژیم صهیونیستی در زمینه خط تولید مشترک سامانه موشکی «گنبد آهنین» در آمریکا توافق امضا کردند.

واشنگتن و تل‌آویو برای خط تولید«گنبد آهنین» توافق امضا کردند

خبرگزاری فارس: در حالی که همکاری‌های همه جانبه نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی ادامه دارد، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات نظامی آمریکا از امضای توافق با این رژیم برای ایجاد خط تولید سامانه گنبد آهنین خبر داد.

بنا بر گزارش وبگاه «گلابز»، شرکت ریتیون آمریکا که بزرگ‌ترین تولیدکننده موشک‌های هدایت‌شونده در جهان است، با شرکت «سامانه‌های دفاعی پیشرفته رافائل» رژیم صهیونیستی برای ایجاد اولین خط تولید مشترک سامانه گنبد آهنین در خارج از فلسطین اشغالی توافق امضا کرد.

طبق توافق این دو شرکت، قرار است تا قبل از پایان سال جاری میلادی (2020) کار انتخاب مکان مورد نظر در آمریکا برای کارخانه خط تولید مشترک نهایی شود.

قرار است در این کارخانه علاوه بر سامانه گنبد آهنین و تجهیزات مرتبط با آن، سامانه موشکی آمریکایی «اسکای هانتر» هم تولید شود.

«پینی یونگمان» مدیر بخش دفاعی هوایی و موشکی شرکت رافائل در این باره گفت: «ما بسیار درباره این مرحله جدید از مشارکمان با ریتیون هیجان زده هستیم و به خط تولید مان در آمریکا می‌بالیم».

وی افزود: «ما مدت طولانی است که با آمریکا در تولید گنبد آهنین مشارکت داشته‌ایم و خرسندیم که زیرساخت این مشارکت افزایش می‌یابد. این اولین بار خواهد بود که کل تاسیسات ساخت گنبد آهنین خارج از اسرائیل است و به وزارت دفاع ایالات متحده و متحدان سراسر جهان کمک خواهد کرد».

طبق گزارش گلابز، این دو شرکت آمریکایی و اسرائیلی بیش از یک دهه گذشته در زمینه سامانه موشکی گنبد آهنین همکاری داشته‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها