گفتگوهای جامع سازمان بهداشت جهانی با دانشمندان چینی درباره منشاء کرونا

کد خبر: 1011812

تیم اعزامی سازمان بهداشت جهانی به چین گفتگوهای جامعی با همتایان چینی خود درباره منشا شیوع ویروس کرونا انجام داد.

گفتگوهای جامع سازمان بهداشت جهانی با دانشمندان چینی درباره منشاء کرونا

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، یک سخنگوی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تیمی از این سازمان که برای انجام تحقیقات درباره منشا ویروس کرونا در چین به سر می برد گفتگوهای گسترده ای با دانشمندان شهر ووهان، محل شیوع اولیه کووید -19 انجام دادند.

گفتگوهای انجام شده شامل آخرین به روز رسانی ها درباره تحقیقات بهداشت حیوانات بوده است. چین یک روز پس از شیوع کرونا یک بازار حیوانات وحشی در ووهان را تعطیل کرد.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که به احتمال بسیار زیاد ناشی از خفاش بوده و احتمالا یک میزبان حیوانی دیگر نیز این ویروس را دریافت کرده است.

نتایج تحقیقات سازمان بهداشت جهانی برای بسیاری از دانشمندان و دولتهای سراسر دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است؛ البته به جز آمریکا که سازمان بهداشت را به جانب گرایی از دولت چین در موضوع شیوع کرونا متهم کرده است.

کریستین لیندمیر، از مقامات این سازمان درباره این گفتگوها گفت: تیم بحث های گسترده ای با همتایان چینی داشته و آخرین اطلاعات درباره مطالعات بیولوژیک، ژنتیک و واگیرشناسی را از طرف مقابل دریافت کرده است.

با وجود انجام این تحقیقات مایک رایان مدیر شرایط اضطراری سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه با بیان اینکه امکان شگفت زده شدن از شنیدن اخبار جدید وجود خواهد داشت گفت: این واقعیت که هشدارها از ووهان آغاز شد الزاما به این معنی نیست که این بیماری از حیوانات به انسان انتقال یافته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها