واکنش لبنان درباره عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1014831

سفیر لبنان در روسیه امروز (چهارشنبه) بر مخالفت کشور خود با هر گونه تماس و ارتباط و یا عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی تا زمانی که خاک لبنان را اشغال کرده و مرزها و حاکمیت آن را نقض می‌کند، تاکید کرد.

واکنش لبنان درباره عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

خبرگزاری ایسنا: شوقی بونصار، سفیر لبنان در روسیه در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در پاسخ به سوالی درباره موضعگیری کشورش درمورد عادی‌سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی اظهار کرد: از نظر لبنان، اسرائیل همواره دشمن بوده و دشمن خواهد ماند، دلیل آن هم روشن است و آن هم اشغال اراضی لبنان از ده‌ها سال قبل است، به همین دلیل این مساله برای لبنان مسلم است که اسرائیل تا زمانی که اراضی لبنان را اشغال کرده و به حاکمیت لبنان و اعتبار و امنیت و سلامت لبنانی‌ها تجاوز کند، دشمن است در نتیجه دیگر هیچ فرصتی برای بررسی اینکه چه نوع ارتباط و یا چه شکلی از عادی‌سازی با این دشمن برقرار شود، باقی نمی‌ماند.

بونصار گفت: پس از حمله اسرائیل به لبنان در سال ۲۰۰۶ و صدور قطعنامه ۱۷۰۱ از سوی شورای امنیت، لبنان پایبندی خود به آن را اعلام کرد و هنوز هم به این قطعنامه پایبند است اما متاسفانه دشمن اسرائیلی به این قطعنامه پایبند نماند و هر روز به حملات و تعرض‌های خود به حاکمیت لبنان از طریق زمینی، دریایی و هوایی ادامه می‌دهد.

درخصوص انفجار بیروت هم سفیر لبنان تاکید کرد: اظهارنظر قطعی درباره اینکه چه چیزی موجب انفجار بزرگ بندر بیروت شد تا این لحظه غیرممکن است و تمامی فرضیه‌ها ممکن است، هیچ کسی تا امروز نمی‌داند واقعا چه اتفاقی رخ داده در نتیجه مردم لبنان هم واقعیت را نمی‌دانند، فکر می‌کنم کل جهان منتظر نتایج تحقیق هستند تا متوجه شوند چه اتفاقی رخ داد و چه چیزی موجب این انفجار بزرگ شد.

او در ادامه تاکید کرد: برخی کشورهای خارجی بنا به درخواست لبنان در انجام تحقیق درباره علل وقوع انفجار کمک خواهند کرد و کمک‌های فنی و علمی ارائه خواهند کرد، که از جمله آنها فرانسه و آمریکا از طریق اف بی آی و دستگاه‌های فدرال آمریکا و دیگر کشورها هستند. روسیه نیز از طریق گروه‌های نجات در این امر مشارکت دارد و هر کمکی در این زمینه ارائه خواهد کرد.

بونصار در واکنش به اطلاعات منتشر شده درباره یک بار مواد منفجره متعلق یک تاجر روسی تاکید کرد: تمامی اطلاعات منتشر شده تنها اطلاعات شبکه‌های اجتماعی هستند به ویژه با توجه به اتفاق بزرگی که رخ داد، اطلاعات و روایت‌های زیادی مطرح شدند که بیشتر آنها نادرست هستند، تایید برخی از این اطلاعات نیز در انتظار نتایج تحقیق است که به زودی تمامی ابعاد حادثه را چه از منظر مالک بار و چه مالک کشتی روشن خواهد کرد.

او تاکید کرد: سوالاتی برای مردم لبنان و جامعه جهانی مطرح هستند که باید پاسخ دده شوند، چرا باری تا این حد خطرناک و با این حجم هفت سال قبل در منطقه‌ای نزدیک به مناطق مسکونی با تمامی خطراتش انبار شده؟ بنابراین ما منتظر نتایج تحقیق هستیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها