عطوان: هدف اصلی ائتلاف امارات-رژیم صهیونیستی ایران است

کد خبر: 1016184

تحلیل گر مشهور جهان عرب با اشاره به توافق ابوظبی و رژیم صهیونیستی تاکید رد که در واقع این توافق یک ائتلاف با نظارت آمریکاست و هدف اصلی آن ضربه زدن به ایران است.

خبرگزاری ایسنا: عبدالباری عطوان، نویسنده و تحلیل گر مشهور جهان عرب و سردبیر روزنامه رای الیوم در رابطه با توافق صلح ابوظبی و رژیم صهیونیستی گفت: به نظر من این در واقع توافق نیست بلکه یک ائتلاف است، اسرائیل می خواهد در قلب منطقه خلیج(فارس) حضور داشته باشد تا با ایران مقابله کند بنابراین هدف اصلی این ائتلاف ایران است.

وی تاکید کرد: استقبال ترامپ از این توافق و ائتلاف به این دلیل است که اسرائیل در قلب منطقه قرار گیرد و برای رسیدن به ایران به جای عبور از عربستان و امارات و یا هر کشور دیگری در مرزهای ایران قرار بگیرد.

عطوان با اشاره به اینکه این ائتلاف یک برنامه آمریکایی است تاکید کرد: در واقع مخالفت اسراییل با دادن جنگنده های اف ۳۵ به امارات یک شو تبلیغاتی است. ابوظبی جنگنده های اف۳۵ را برای آزادی فلسطین نمی خواهد بلکه برای مقابله با ایران می خواهد بنابراین هدف اصلی اتحاد علیه ایران است.

عطوان تاکید کرد: اسرائیل ایران را خطر وجودی و راهبردی برای خود می داند، ایران از حزب الله لبنان حمایت می کند، ایران از الحشد الشعبی عراق حمایت می کند و مانع سقوط سوریه شده است. این نویسنده سرشناس عرب خاطرنشان کرد که حامی اصلی انصارالله و جهاد و حماس نیز ایران است بنابراین تمام تمرکز رژیم صهیونیستی و آمریکا بر روی ایران و چگونگی ضربه زدن به آن است و امارات بهترین سکو برای جاسوسی و حتی اقدام علیه ایران است. وی همچنین گفت: در این کارزار بعید نیست که ایران و ترکیه هم یک ائتلاف در مقابل ائتلاف اسرائیلی-اماراتی-آمریکایی تشکیل دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت