گروسی تهران را به مقصد وین ترک کرد

کد خبر: 1016476

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از دو روز رایزنی و دیدار با مقامات ایرانی و بعد از صدور بیانیه‌ای مشترک بین ایران و آژانس تهران را به مقصد وین ترک کرد.

خبرگزاری فارس: رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که دوشنبه شب و در اولین سفرش پس از تصدی این سمت در رأس هیأتی وارد تهران شد، دقایقی قبل با بدرقه بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی راهی وین شد.

او در مدت حضورش در تهران ضمن رایزنی با علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و حسن روحانی رئیس جمهوری دیدار و گفت‌وگو کرد.

گروسی همچنین از موزه ملی ایران نیز بازدید کرد.

صالحی دیروز گفت‌وگوهایش با گروسی را سازنده خواند و اعلام کرد و گفت: قرار شد آژانس حرفه‌ای و مستقل کار خود را پیش ببرد و ما هم در چارچوب تعهداتمان عمل کنیم و بیانیه‌ای قرار است صادر شود که طرفین در حال کار بر روی آن هستند.

در پایان این سفر ایران و آژانس بیانیه‌ مشترکی صادر کردند.

براساس توافق ایران و آژانس، ایران داوطلبانه به دو مکان مشخص شده دسترسی داده و فعالیت‌های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل می‌کند و بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات، آژانس هیچ سوال دیگری از ایران و هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان‌های فراتر از آنچه ایران اظهار کرده، ندارد

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت