سندرز: ۲۹ میلیون آمریکایی غذای کافی ندارند

کد خبر: 1016796

سناتور ایالت «ورمونت» آمریکا در تشریح واقعیت‌های اقتصادی آمریکا در دولت ترامپ اعلام کرد: ۲۹ میلیون آمریکایی غذای کافی ندارند و ۴۰ میلیون نفر نیز با بی‌خانمانی مواجه هستند.

سندرز: ۲۹ میلیون آمریکایی غذای کافی ندارند

خبرگزاری مهر: «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت «ورمونت» آمریکا امروز جمعه در پیامی توئیتری اعلام کرد: واقعیت‌های اقتصادی آمریکا در دولت ترامپ این است: ۲۹ میلیون آمریکایی غذای کافی ندارد و ۳۰ میلیون بیکار در آمریکا دریافت ۶۰۰ دلار در ماه را از دست دادند.

سناتور دموکرات ایالت «ورمونت» آمریکا در ادامه نوشت: ۴۰ میلیون آمریکایی نیز با بی خانمان شدن مواجه هستند؛ حال آنکه ۴۶۷ میلیاردر آمریکایی طی ۵ ماه گذشته ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. وظیفه ما این است که اقتصادی ایجاد کنیم که برای همه کار کند.

این در حالی است که «برنی سندرز» جمعه هفته گذشته نیز در پیامی توئیتری اعلام کرده بود: در حالی که ۴۰ میلیون آمریکایی با بی‌خانمان شدن مواجه هستند، وال‌استریت (بازار بورس آمریکا) از لحاظ سود در حال ثبت رکورد است. در حالی که ۳۰ میلیون کارگر شغل‌های خود را از دست داده‌اند، ۱۲ میلیاردر دارایی‌شان رکورد یک تریلیون دلاری را رد کرده است. نه؛ ما نیازی به ریاضت برای خانواده‌های کارگری نداریم. ما نیازمند ریاضت برای یک درصد و شرکت‌های چند ملیتی هستیم.

وی پیشتر نیز هشدار داده بود: قبل از بحران فعلی شیوع کرونا، نیمی از مردم آمریکا با کمک‌های دولتی زندگی می‌کردند، ده‌ها میلیون نفر هنوز بیمه پزشکی ندارند. حدود ۴۰ میلیون نفر در فقر زندگی می‌کنند و نیم میلیون نفر نیز شب‌ها در خیابان می‌خوابند. ما نمی‌توانیم به این زودی‌ها به اوضاع عادی بازگردیم، بلکه باید به پیش رویم و اقتصادی را بسازیم که برای همه کارآمد و کارایی داشته باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها