عربستان محاکمه فلسطینیان را از سر می‌گیرد

کد خبر: 1016888

همسو با توافق عادی سازی امارات و رژیم صهیونیستی، حکومت سعودی هم برای عقب نماندن از این خط مشی مبارزه با مسئله فلسطین اعلام کرد به زودی محاکمه شماری دیگری از فلسطینیان طرفدار جنبش مقاومت حماس را آغاز خواهد کرد.

عربستان محاکمه فلسطینیان را از سر می‌گیرد

خبرگزاری تسنیم: صفحه «معتقلی الرأی» در توئیتر خبر داد حکومت عربستان سعودی با بی توجه به درخواست‌های مکرر سازمان‌های حقوقی و بشر دوست و در راستای رویکرد خصومت خود با مقاومت ملت فلسطین در حال تدارک برای آغاز مجدد محاکمه شماری از فلسطینیان و اردنی‌هایی است که بیش از یک سال پیش به اتهام حمایت از مقاومت در بازداشت به سر می‌برند.

در این توئیت آمده است، محاکمه این افراد از اوایل ماه صفر آغاز خواهد شد این در حالی است که تمام این افراد صرفا به دلیل جمع آوری اعانه و کمک برای مردم فلسطین دستگیر و زندانی شدند.

سعودی‌ها پیش از این نیز در ۸ مارس (اسفند ۱۳۹۸) حدود ۶۲ فسطینی تبار (از جمله شماری از فلسطینیان دارای گذرنامه اردنی) را که در خاک عربستان اقامت داشتند به این اتهام و تحت بند مبارزه با تروریسم، محاکمه کرده بودند.

به نوشته رسانه ها، بارزترین بازداشت شدگان فلسطین در عربستان "محمد الخضری" از رهبران جنبش حماس است که بیش از ۸۰ سال سن داشته و از بیماری‌های مزمن متعددی رنج می‌برد.

در این حال منابع آگاه خبر دادند ریاض همچنان حاضر به پذیرش هیچ نوع میانجی گری و وساطت برای آزادی این بازداشت شدگان نیست آخرین این تلاش‌ها پیش از آغاز ماه مبارک رمضان برای آزادی این افراد در عید سعید فطر انجام شده بود، اما با مخالفت سعودی‌ها مواجه شد.

همچنین سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله یمن نیز پیشنهاد مبادله فلسطینیان بازداشت شده با ۲ خلبان و ۹ افسر سعودی را داده بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها