واکنش حماس به استقبال امارات از هیئت صهیونیستی

کد خبر: 1017322

سخنگوی جنبش حماس با اشاره به استقبال دولت امارات از یک هیئت صهیونیستی-آمریکایی که امروز در فرودگاه ابوظبی انجام می‌شود٬ آن را اقدامی ضد امنیت ملی عربی دانست.

واکنش حماس به استقبال امارات از هیئت صهیونیستی

خبرگزاری تسنیم: به نقل از پایگاه خبری العهد «حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد که استقبال دولت امارات از هیئت صهیونیستی-آمریکایی در راستای اجرای توافق عادی‌سازی با رژیم اشغالگر نشان می‌دهد که امارات به مخالفت با مواضع امت اسلامی و اجماع رسمی در رد سازش با صهیونیست‌ها٬ ادامه می‌دهد.

قاسم اظهار داشت که این امر یک اقدام عملی ضد امنیت ملی عربی و تشدید اختلافات در منطقه بوده و این توافق تنها در راستای منافع رژیم صهیونیستی است.

در همین ارتباط، جنبش حماس امروز با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به فرود هواپیمای رژیم اسرائیل در فرودگاه ابوظبی با حضور یک هیئت آمریکایی - صهیونیستی گفت: این اقدام (امارات) خیانتی به ملت فلسطین به شمار می رود.

این جنبش تاکید کرد که موضع حکام امارات هرگز نخواهد توانست مسیر تاریخ را تغییر دهد و باعث پذیرش اشغالگران در نزد ملت ها نخواهد شد. جنبش حماس تاکید کرد: ما درباره تداوم این راه و تبعات آن برای امنیت قومی اعراب و حقوق ثابت ملت فلسطین هشدار می دهیم

هم‌زمان با تبلیغات فراوان رژیم صهیونیستی درباره اولین پرواز مستقیم از تل‌آویو به ابوظبی که قرار است امروز (دوشنبه) انجام شود، رسانه‌های این رژیم نیز نام مقام اماراتی را که قرار است از این پرواز و هیئت صهیونیستی داخل آن استقبال کند، منتشر کردند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» گزارش داد که «انور قرقاش» وزیر مشاور دولت امارات عربی متحده در امور خارجه قرار است با حضور در فرودگاه ابوظبی از هیأت رژیم اسرائیل به سرپرستی «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی این رژیم استقبال به عمل آورد.

در این پرواز یک هیئت از رژیم صهیونیستی به سرپرستی بن‌شبت و یک هیأت آمریکایی به سرپرستی «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا حضور خواهند داشت.

دو هفته قبل بود که واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «محمد بن‌زاید» ولی‌عهد ابوظبی و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها