آمریکا ۴ مقامات ارشد دولت ونزوئلا را تحریم کرد

کد خبر: 1018189

وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم چهار نفر از مقامات ارشد دولت ونزوئلا از جمله معاون دادستان کل این کشور خبر داد.

آمریکا ۴ مقامات ارشد دولت ونزوئلا را تحریم کرد

خبرگزاری تسنیم: وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه به شمار می‌رود، نام 4 مقام ارشد دولت ونزوئلا را به اتهام «تسهیل تلاش‌های دولت نیکلاس مادورو برای تضعیف دموکراسی در ونزوئلا» به فهرست اشخاص تحت تحریم خود افزوده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود مدعی شده است که اقدامات این 4 مقام ونزوئلایی -که نام معاون دادستان کل ونزوئلا نیز در میان آنها دیده می‌شود- بخشی از آنچه «طرح گسترده دولت ونزوئلا برای دخالت در انتخابات پارلمانی و جلوگیری از برگزاری این انتخابات به‌صورت عادلانه و آزاد» خوانده شده، بوده است.

آمریکا و متحدانش در اروپا و منطقه آمریکای لاتین تلاش می‌کنند با سرنگونی نیکلاس مادور رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا، «خوان گوایدو» مهره دست‌نشانده خود را جایگزین وی کنند.

روز دوشنبه «الیوت آبرامز» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری رویترز با اعلام اینکه دولت آمریکا معتقد است که که تحریم‌هایش علیه ونزوئلا به‌شدت در کاهش درآمد دولت مادورو کاملاً مؤثر بوده، از تصمیم دولت متبوعش برای تشدید تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا در آینده نزدیک خبر داد.

با این حال «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا تأکید کرده است که تسلیم فشارهای واشنگتن و متحدانش نخواهد شد و جایگاه قانونی خود را به مهره مد نظر غربی‌ها واگذار نخواهد کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها