ادعای نتانیاهو در واشنگتن درباره توافق با اعراب

کد خبر: 1020291

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که عازم آمریکا شده از تلاش‌های طولانی‌مدت برای عادی سازی روابط با برخی کشورهای عرب منطقه خبر داد.

خبرگزاری فارس: نخست وزیر رژیم صهیونیستی که برای انجام توافق به اصطلاح صلح با مقامات امارات و بحرین عازم واشنگتن شده، دوشنبه شب به وقت تهران از تلاش‌های چندین ساله برای عادی سازی روابط با برخی کشورهای منطقه خبر داد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارانوت»، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ویدئویی که پیش از مراسم فردا سه شنبه در کاخ سفید به مناسبت توافق صلح با امارات و بحرین منتشر شد ، گفت: «ما سالهاست که در این زمینه کار می‌کنیم و سرانجام این لحظه فردا فرا می‌رسد. این یک چرخش بزرگ در تاریخ اسرائیل است و تاثیر زیادی خواهد داشت و من به شما اطمینان می‌دهم که کشورهای بیشتری در راه پیوستن به ما هستند.»

بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از مدت‌ها پیش در رابطه بوده و رسمیت یافتن این رابطه بیشتر به معادلات انتخاباتی در آمریکا مربوط است.

یک مقام رژیم صهیونیستی به شبکه خبری کان این رژیم گفت که توافقی که با امارات متحده عربی امضا خواهد شد با عنوان «توافق صلح» خواهد بود. این مقام صهیونیستی گفت که توافق با بحرین نیز با عنوان «اعلامیه صلح» خواهد بود که دلیل آن اعلام آغاز روابط میان این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی طی چند روز گذشته بوده است. همچنین تل‌آویو با ابوظبی توافق کرده تا پیش از امضای این توافق، جزئیات آن منتشر نشود. «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر خارجه بحرین نیز امروز وارد واشنگتن شد تا در مراسم امضای توافق با رژیم صهیونیستی شرکت کند.

«محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز روز دوشنبه در نشست هفتگی دولت در رام‌الله گفت که فردا شاهد روز سیاه در تاریخ امت عربی و شکست اتحادیه عرب خواهیم بود. اشتیه افزود که فردا نیز به فهرست درد و رنج فلسطینیان و کارنامه شکست‌های کشورهای عربی اضافه خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت