اتهام زنی عجیب نماینده عربستان در سازمان ملل به ایران

کد خبر: 1022785

نماینده عربستان در سازمان ملل با اتهام پراکنی علیه کشورمان، ایران را به تجارت و سوء استفاده از مسأله فلسطین متهم کرد.

اتهام زنی عجیب نماینده عربستان در سازمان ملل به ایران

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از شبکه الحره، «عبدالله بن یحیی المعلمی» نماینده عربستان در سازمان ملل متحد با تکرار ادعا‌های پیشین کشورش در خصوص ایران گفت تهران با مسأله فلسطین تجارت می‌کند.

عبدالله المعلمی، در گفتگو با شبکه آمریکایی الحره که آمریکا برای مخاطبان عرب زبان برنامه پخش می‌کند، روز جمعه مدعی شد: ایران در حال تجارت با مسأله فلسطین است تا از گروه‌های افراطی سوء استفاده کرده و چهره خود را در برابر جمهوری‌های عربی و اسلامی درخشان کند.

او در ادامه سخنان خود مدعی شد: آنچه آن‌ها (ایرانی ها) می‌گویند، نه برای مسأله فلسطین و نه یمن دستاوردی ندارد.

المعلمی در ادامه اتهام پراکنی‌های خود علیه کشورمان گفت: سیاست ایران نفوذ به کشور‌های دیگر و مداخله در امور آن‌ها و حمایت از شبه نظامیان است. اینها، سیاست یک دولت مسئول نیست؛ بلکه سیاست نظامی خارج از عُرف و قوانین بین المللی است.

نماینده سعودی در ادامه ادعا‌های خود بر موضع عربستان در خصوص صلح به عنوان انتخابی راهبردی در جهت طرح صلح عربی تأکید کرد.

او همچنین گفت: عربستان از تفاهم میان فلسطینی‌ها در هر زمانی که بخواهد استقبال می‌کند و این مهم نیست که کجا به این تفاهم دست می‌یابند؛ بلکه آن‌ها باید متحد باشند.

نماینده سعودی‌ها در سازمان ملل متحد در ادامه بدون اشاره به حملات ائتلاف کشورش به یمن مدعی شد عربستان تلاش دارد تا تنش را در یمن از طریق ایجاد تفاهم و توافق میان گروه‌های یمنی -حتی انصارالله- کاهش دهد.

سخنان این مقام سعودی در ادامه ادعا‌های دیگر مقامات سعودی و شماری از کشور‌های هم پیمان عربستان علیه ایران است.

پیشتر نیز «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی در سخنرانی ضبط شده خود که در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد پخش شد، ادعا‌های ضد ایرانی خود را به پیروی از آمریکا تکرار کرد.

او مدعی شد: عربستان طی دهه‌های گذشته دست صلح به سوی ایران دراز کرد و برای برقراری روابط با تهران، تعامل مثبتی داشت.

ملک سلمان گفت: ایران سال گذشته تأسیسات نفتی ما را هدف قرار داد و همچنان به هدف قرار دادن عربستان سعودی از طریق موشک‌های بالستیک و پهپاد‌ها ادامه می‌دهد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها