ارتش سوریه یک منطقه را در جنوب ادلب فتح کرد

کد خبر: 1023871

نیروهای ارتش سوریه پس از آتش سنگین علیه مواضع گروههای تروریستی، یک منطقه در جنوب ادلب را از لوث تروریستها آزاد کردند.

خبرگزاری مهر: به نقل از العهد، نیروهای ارتش سوریه یک منطقه را از لوث تروریست‌ها در جنوب ادلب آزاد کردند.

بر اساس این گزارش؛ نیروهای ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را در حومه جنوبی شرقی ادلب زیر آتش سنگین قرار دادند و موفق به تسلط بر روستای اللویبده در شمال شرق الخوین در این منطقه شدند.

این درحالی است که گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوری وابسته به مخالفان سوری که مقر آن در لندن قرار دارد، از آتش سنگین ارتش سوریه علیه مواضع تروریست‌ها در جبل الزاویه در حومه جنوبی ادلب خبر داد و اعلام کرد که نیروهای ارتش سوریه مناطق؛ سفوهن، کفرعوید، کنصفره، الفطیره، بلیون، الباره و الموزره در جبل الزاویه در حومه جنوبی ادلب را زیر آت سنگین و حملات راکتی قرار داده‌اند.

دمشق ضد هر توافق عادی سازی با تل آویو است

وزارت خارجه سوریه ضمن مخالفت قاطع با توافقات سازش با رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که صلح عادلانه و فراگیر جز با بازگشت حقوق صاحبان حق، طبق قوانین و قطعنامه های بین المللی محقق نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: دمشق طی دهه ها از کشمکش اعراب و اسرائیل خط مشی اصولی و ثابتی را در پیش گرفته است که مبتنی بر مخالفت با چشم پوشی از حقوق و اراضی و تثبیت امرواقع است.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: ملت سوریه در این راه خون ها داده و جانفشانی ها در همه زمینه ها و در همه سطوح کرده است. سوریه مجدداً بر موضع ثابت مبتنی بر پایبندی به حقوق و سرزمین و مخالفت با امتیازدهی و توافقات جداگانه به هر شکل یا مضمونی که باشد، تاکید می کند.

منبع مسئول وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: دمشق ضد توافقات و معاهدات با رژیم صهیونیستی بوده و خواهد بود و این قبیل توافقات را به زیان موضوعات عربی که در راس آنها مساله فلسطین وجود دارد، می داند.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: تجارب قبلی ثابت کرده است که عادی سازی و امضای معاهدات و توافقات با این دشمن نتیجه ای جز گستاخی رژیم صهیونیستی و ضعف و شکاف میان اعراب به ارمغان نیاورده است.

منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: سوریه بر موضع خود در مخالفت با سازش های قبلی و آتی تاکید دارد و مخالف هر توافق با دشمن اسرائیلی است و این توافقات حقوق و اراضی اشغال شده را باز نمی گرداند. سوریه بر جنگ با تروریسم اصرار دارد. سوریه بر اصول خود در مخالفت با عادی سازی روابط با صهیونیستها تاکید دارد و صلح عادلانه و فراگیر جز با بازگردانیدن حقوق صاحبان حق طبق قوانین و قطعنامه های سازمان ملل محقق نخواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت