خط و نشان یونان برای ترکیه

کد خبر: 1026397

سخنگوی دولت یونان ادامه مذاکرات با ترکیه را منوط به خروج کشتی تحقیقاتی ترکیه از آبهای شرق مدیترانه کرد.

خبرگزاری فارس: سخنگوی دولت یونان روز سه شنبه اعلام کرد تا زمان حضور کشتی تحقیقاتی«اورک ریس» ترکیه در آبهای فلات قاره، مذاکره‌ای با این کشور صورت نخواهد گرفت.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «استیلوس پتساس» سخنگوی دولت یونان در این باره گفت: «مادامی که کشتی اروک ریس در منطه است، تماسی با ترکیه برقرار نمیکنیم.»

روز دوشنبه یونان اعلام کرد که تصمیم آنکارا در اعزام کشتی نزدیک یک جزیره این کشور به شدت تنش زا و تهدید مستقیم علیه صلح در منطقه است. سخنگوی دولت یونان روز دوشنبه نیز در واکنش به این موضوع و در طعنه به حامیان ترکیه گفت، ترکیه نشان داده که سخنانش فاقد هرگونه اعتبار است

آنکارا اعلام کرده که قصد دارد دوباره یک کشتی اکتشافی-تحقیقاتی خود را به منطقه مورد مناقشه با یونان اعزام کند. حضور کشتیهای تحقیقاتی ترکیه در آبهای مورد مناقشه با یونان برای کشف و حفاری منابع هیدروکربن است که با مخالفت شدید آتن مواجه است.

روابط آتن و آنکارا مدتی است که بر سر مسئله ورود مهاجران و پناهجویان از خاک ترکیه به یونان و اقدام آنکارا در اعزام کشتی‌های حفاری به شرق مدیترانه به تیرگی گرویده و دو کشور همدیگر را به نقض حریم هوایی و دریایی هم متهم می‌کنند.

این در حالی است که برخی منابع مطلع مدعی شدند که ترکیه قصد دارد رادارهای سامانه پدافند موشکی «اس-۴۰۰» خود را که از روسیه گرفته، فعال کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت