واکنش مسکو به تهدید‌های اخیر آمریکا

کد خبر: 1028222

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد آمریکا قصد دارد با تهدید و ارعاب کشورهایی که اجازه ندادند تلاش‌هایش در شورای امنیت برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران به نتیجه برسد، انتقام شکست‌های اخیرش را از آنها بگیرد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از ریانووستی، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود، تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کسانی که با ایران همکاری می‌کنند را «انتقام‌جویی» از کشورهایی خواند که اجازه ندادند تلاش‌های این کشور برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران به نتیجه برسد.

ماریا زاخارووا در خصوص تهدیدهای مکرر مقامات آمریکایی مبنی بر تحریم هر شخص یا نهادی که با ایران همکاری کند، گفت: «اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند دور خودشان حصار بکشند و خودشان را با پرده‌ای از تحریم‌ها -که پشت آن پنهان شده‌اند تا شاید ناتوانی‌ها، تعصبات و عقده‌هایشان دیده نشود- از بقیه دنیا جدا کنند، این مربوط به خودشان است.»

وی در ادامه تصریح کرد: «کشورهای دیگر از حمله روسیه همچنان سیاست‌های مستقل خود را در عرصه سیاست خارجی دنبال می‌کنند، شرکای خود را به‌طور مستقل انتخاب می‌کنند و در حوزه‌هایی که منافع مشترک وجود داشته باشد، با یکدیگر تعامل می‌کنند. این مسئله شامل ایران نیز می‌شود. طی بیش از یک دهه اخیر شراکت ما با ایران به‌خوبی توسعه پیدا کرده است.»

زاخارووا خاطرنشان کرد: «ارزیابی ما این است که آمریکا می‌خواهد با ارعاب کشورها از آنها انتقام بگیرد. واشنگتن تصمیم گرفته به شیوه معمول خود متوسل شود؛ تحریم‌های یکجانبه علیه کسانی که با ایران همکاری می‌کنند. بحث نظامی و فنی فقط یک بخش از آن است. از اظهارات مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری 21 اکتبر [30 مهر] می‌توان نتیجه گرفت که هدف آمریکا این است که همکاری‌های بین‌المللی با جمهوری اسلامی ایران را به کلی مسدود کند.»

وی افزود: «دو شکست پیاپی در شورای امنیت سازمان ملل متحد باعث شده که آمریکا برای ادامه سیاست‌های ضد ایرانی خود مصمم‌تر شود و اعلام کند که هر کشوری را که با سیاست مردود فشار حداکثری علیه ایران همراه نشود، تحریم خواهد کرد.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت