ادعای موساد درباره پیوستن عربستان به سازش با اسرائیل

کد خبر: 1028670
ادعای موساد درباره پیوستن عربستان به سازش با اسرائیل

رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) مدعی شده است که عادی‌سازی روابط بین این رژیم و عربستان سعودی پس از پایان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، اعلام خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «یوسی کوهن» رئیس موساد که در عادی‌سازی روابط بین امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی نیز نقش داشته است، می‌گوید که سازش میان تل آویو و عربستان سعودی پس از انتخابات آمریکا اعلام خواهد شد.

این شبکه به نقل از کوهن گزارش کرد: ریاض تمایل دارد سازش با اسرائیل نوعی هدیه از جانب عربستان سعودی به رئیس‌جمهور منتخب آمریکا باشد خواه دونالد ترامپ پیروز شود یا رقیب او جو بایدن.

کوهن تأکید کرد که توافق عادی‌سازی روابط عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی همچنین شامل فروش سلاح آمریکا به عربستان خواهد بود.

به نوشته روزنامه «رأی‌الیوم»، برخی منابع صهیونیستی نیز گزارش دادند که در گفتگو‌های عادی‌سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و عمان با میانجی‌گری آمریکا نیز پیشرفت‌هایی حاصل شده است.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی نیز دیروز (شنبه) مدعی شد که قطر کشور بعدی است که در صف عادی سازی روابط قرار دارد و این مسئله به زودی اعلام خواهد شد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و سودان روز جمعه گذشته (۲۳ اکتبر) در بیانیه مشترکی از دستیابی خارطوم و تل‌آویو به توافق عادی‌سازی روابط بین این دو طرف خبر دادند.

بر اساس گزارش کاخ سفید، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ضمن اعلام توافق عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و سودان، مدعی شده که از پیوستن عربستان سعودی به این توافق نیز اطمینان دارد.

از زمان امضای معاهدات رژیم صهیونیستی با مصر در سال ۱۹۷۹ و اردن در سال ۱۹۹۴، با واسطه گری آمریکا، امارات و بحرین سومین و چهارمین کشور‌های عربی در صف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ایستادند.

این در حالی استا که به دنبال عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی، معترضان خشمگین سودانی روز گذشته به خیابان‌ها آمده و تصمیم حکومت فعلی را برای پیروی از امارات و بحرین در ایجاد روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی محکوم کردند.

انتهای پیام/

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها