گفت‌وگوی تلفنی مرکل،جانسون و بایدن درباره تقویت همکاری

کد خبر: 1032066

نخست وزیر انگلیس و نامزد حزب دموکرات روز سه‌شنبه در تماسی تلفنی درباره تقویت همکاری و پیشبرد اولویت‌های دو کشور گفت‌وگو کردند.

گفت‌وگوی تلفنی مرکل،جانسون و بایدن درباره تقویت همکاری

خبرگزاری فارس: «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس شامگاه روز سه‌شنبه از تماس تلفنی با «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات خبر داد.

وی در پیامی در توییتر نوشت: «من با جو بایدن صحبت کردم و به وی درباره انتخابش تبریک گفتم. من مشتاقانه منتظر تقویت همکاری میان دو کشور و کار با وی درباره اولویت‌های مشترکمان هستیم (که این اولویت‌ها عبارت ) از مقابله با تغییرات آب‌وهوایی تا پیشبرد دموکراسی و ایجاد بازگشتی بهتر می‌باشد.»

علی‌رغم ارزیابی رسانه‌های آمریکا مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری (۲۷۹ رأی الکترال از نظر سی‌ان‌ان و ۲۹۰ رأی الکترال از نظر فاکس‌نیوز)، به دلیل مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تاکید وی به شکایت به دیوان عالی، اداره خدمات عمومی نیز هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

پیش از این، یکی از اعضای ستاد بایدن بامداد امروز به خبرنگاران گفت این تیم در حال بررسی اقدام قانونی علیه «اداره خدمات عمومی» به دلیل تأخیر در به رسمیت شناختن پیروزی بایدن در انتخابات و تعویق فرایند انتقال قدرت است.

شبکه «سی‌اِن‌اِن» نیز شامگاه گذشته گزارش داد ترامپ هنوز سندی را که فرایند رسمی انتقال قدرت به رئیس‌جمهور منتخب این کشور را آغاز می‌کند، امضا نکرده است.

گفت‌وگوی مرکل با «جو بایدن» و تاکید بر تداوم همکاری آلمان و آمریکا

صدر اعظم آلمان و «جو بایدن» فرد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تماس تلفنی بر تداوم همکاری نزدیک بین دو کشور تاکید کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدر اعظم آلمان سه شنبه شب به وقت تهران با «جو بایدن» پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت‌وگوی تلفنی انجام داد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و جو بایدن در این گفت‌وگوی تلفنی بر اهمیت همکاری کشورهای دو سوی اقیانوس اطلس تاکید کردند.

سخنگوی مرکل در این رابطه گفت: «مرکل با تبریک به بایدن و "کاملا هریس"، معاون وی نسبت به همکاری نزدیک و قابل اعتماد با آمریکا در آینده تاکید کرد. »

سخنگوی صدر اعظم آلمان افزود: «صدر اعظم و بایدن موافقت کردند که همکاری کشورهای دو سوی آتلانتیک از منظر چالش‌های جهانی در درجه اهمیت بسیاری بالایی قرار دارد.»

صدراعظم آلمان در روزهای گذشته نیز خواستار همکاری نزدیک بین برلین واشنگتن شد. مرکل روز دوشنبه در اولین سخنرانی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، ضمن ابراز امیدواری به بازگشت روابط قدرتمند بین واشنگتن و برلین، گفت: «او تجربه زیادی درباره آلمان و اروپا دارد. دوستی بین کشورهای ما، آزمون زمان را پشت سر گذاشت.»

وی با بیان اینکه آلمان و اروپا باید مسئولیت بیشتری در روابط با آمریکا بپذیرند، توضیح داد: «آلمان شانه به شانه کنار آمریکا برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا، تغییرات اقلیمی و تروریسم جهانی می‌ایستد.»

چندی قبل شبکه خبری «سی‌ان‌ان» خبر داد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا در تماسی تلفنی با صدراعظم آلمان برای وی قلدری کرده و مکالمه این دو به حدی غیرمعمول بوده که مقامات آلمانی سعی کردند محتوای آن را مخفی نگه دارند. منابع مطلع در این باره گفتند که ترامپ مرکل را «احمق» خوانده و وی را متهم کرده بود که تحت تاثیر و نفوذ روس‌ها قرار دارد

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها