بازدید علی‌اف از دو شهر «فضولی» و «جبرائیل»در قره‌باغ

کد خبر: 1033128

دفتر رئیس‌جمهوری آذربایجان امروز، دوشنبه بعد از تسلط نیروهای کشورش بر جبرائیل و فضولی در منطقه قره‌باغ در اکتبر گذشته از این دو شهر بازدید کرد.

بازدید علی‌اف از دو شهر «فضولی» و «جبرائیل»در قره‌باغ

ایسنا: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای اعلام کرد، علی‌اف با همسرش، مهربان روز ۱۶ نوامبر از دو منطقه جبرائیل و فضولی که اخیرا آزاد شده‌اند، بازدید کرد.

درگیری‌های مسلحانه ۲۷ سپتامبر در خط تماس بین نیروهای آذربایجان و ارمنستان در قره‌باغ و مناطق هم‌جوار آن درگرفت که طی بیش از ۲۰ سال گذشته خطرناک‌ترین تنش بین دو طرف بود.

در پی این تحولات جمهوری آذربایجان حمله‌ای گسترده به نیروهای ارمنی در قره‌باغ آغاز کرد در حالی‌که رئیس‌جمهوری آذربایجان تاکید کرد، تنها راه حل در اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی مربوطه مبنی بر بازگرداندن زمین‌های اشغالی به آذربایجان نمود پیدا می‌کند.

در این راستا وزارت دفاع روسیه اظهار کرد، 725 تن که در پی درگیری‌ها به ارمنستان مهاجرت کرده‌ بودند به منطقه قره‌باغ بازگشتند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت، امروز 475 آواره همراه گشتی‌های نیروهای صلح‌بان روسیه به اراضی قره‌باغ بازگشتند که تعداد کلی آوارگان بازگشته از 14 نوامبر به 725 تن است.

کوناشنکوف تصریح کرد: تبادل اجساد کشته‌ها نیز بین دو طرف ارمنی و آذربایجانی با هماهنگی نیروهای صلح‌بان روسیه و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ادامه دارد.

این سخنگو اشاره کرد، کارشناسان نظامی روسیه اقدام به مین زدایی از گذرگاه لاچین بین ارمنستان و قره‌باغ می‌کنند و این اقدامات منجر به پاکسازی یک کیلومتر در مسیر ارتباطی شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها