تعریف از خود به سبک پادشاه عربستان

کد خبر: 1034121

پادشاه عربستان امروز (شنبه) توییت کرد، گروه ۲۰ به ریاست عربستان قدرت خود را در کاهش پیامدهای ویروس کرونا ثابت کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه: سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان امروز با انتشار توییتی اعلام کرد: عربستان برای نشست سران کشورهای گروه۲۰ که در سال جاری میلادی ریاست آن را بر عهده دارد، آماده است، این گروه با هماهنگی تلاش‌ها، قدرت خود را در کاهش پیامدهای شیوع کرونا بر جهان نشان داد.

پادشاه عربستان افزود: مسؤولیت ما حرکت به سوی آینده‌ای بهتر که در آن همه از نعمت سلامت و پیشرفت برخوردار باشند، بوده و همچنان خواهد بود.

ریاض امروز و فردا (یکشنبه) میزبان نشست سران گروه ۲۰ است که در نوع خود در جهان عرب اول است، سران کشورهای شرکت‌کننده تلاش می‌کنند به توافقی بین‌المللی درباره مسایل اقتصادی گنجانده شد در دستور جلسه این نشست دست یابند.

پادشاه عربستان ریاست پانزدهمین دور نشست‌های سران ۲۰ را که به دلیل شرایط جهانی شیوع کرونا به صورت مجازی با مشارکت تعدادی از سران کشورها و نهادهای بین‌المللی و منطقه‌ای برگزار خواهد شد، برعهده دارد.

دستور جلسه این نشست نیز شامل برخی مسایل از جمله انرژی، آب‌وهوا، اقتصاد دیجیتال، خدمات بهداشتی و آموزش است.

ت شکر جانسون از ملک سلمان به دلیل میزبانی نشست جی۲۰

نخست‌وزیر انگلیس از پادشاه عربستان سعودی به دلیل میزبانی از نشست گروه جی۲۰ تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در گفت‌وگو با شبکه العربیه از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به دلیل میزبانی از نشست مجازی گروه جی۲۰ تشکر کرد.

وی گفت: سرنوشت ما به دست یکدیگر است و شاهد تحولات مثبتی درباره واکسن کرونا در جهان بوده‌ایم و پیشرفتی در این زمینه صورت گرفته است و من دوست دارم که شاهد حمایت کشورهای گروه جی۲۰ از این اقدامات باشم.

جانسون افزود: کشورهای جی۲۰ در گفت‌وگوهایشان بر تغییرات اقلیمی تمرکز خواهند کرد.

وی همچنین از اعضای گروه جی۲۰ خواست که تعهدات شجاعانه‌ای را برای مقابله با چالش‌های مختلف و به ویژه همه‌گیری کرونا و مقابله با پیامدهای آن بدهند. جانسون در بخش دیگری از اظهاراتش به علاقه‌اش برای سفر به شهر "نیوم" عربستان اشاره کرد و گفت به دلیل شرایط کرونا نمی‌تواند این کار را انجام دهد. ریاض امروز (شنبه) و فردا میزبان نشست گروه موسوم به "جی۲۰" است.

نشست نمایندگان ۲۰ اقتصاد برتر جهان امسال به دلیل پاندمی کرونا به صورت مجازی و از طریق کنفرانس ویدئویی برگزار می‌شود و میزبان آن عربستان سعودی است.

بحران کرونا نخستین موضوع رایزنی‌های امسال گروه ۲۰ اعلام شده است. در این نشست نمایندگانی از کشورهای سنگاپور، اسپانیا و سوئیس و نهادهای بین‌المللی، از جمله سازمان ملل، بانک جهانی و سازمان بهداشت جهانی نیز شرکت می‌کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت