فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه شد

کد خبر: 1034392

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه طی سه حکم به ترتیب فیصل المقداد را به عنوان وزیر خارجه این کشور ، بشار الجعفری را به عنوان معاون وی و بسام الصباغ را به عنوان نماینده سوریه در سازمان ملل برگزید.

خبرگزاری مهر: به نقل از سانا، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه طی سه حکم فیصل المقداد را به عنوان وزیر خارجه، بشار الجعفری را به عنوان معاون وی و بسام الصباغ را به عنوان نماینده سوریه در سازمان ملل منصوب کرد.

فیصل المقداد از مدتها قبل در وزارت خارجه سوریه فعال بوده است به ویژه در دوره بیماری و نبود مرحوم ولید المعلم و بدون تردید صلاحیت و تجربه برای پیشبرد دقیق‌ترین پرونده‌های حساس را دارد.

وی متولد سال ۱۹۵۴ در روستای غصم از توابع استان درعا سوریه است. وی مدرک دکترای خود را در ادبیات انگلیسی از دانشگاهی در پراگ در سال ۱۹۹۳ دریافت کرده است. فیصل المقداد از سال ۱۹۹۴ وارد وزارت خارجه سوریه شد و در سال ۲۰۰۳ به عنوان نماینده دائم سوریه در سازمان ملل انتخاب شد.

فیصل المقداد از ۲۰۰۶ تا ۲۰۲۰ معاون وزیر خارجه سوریه بود.

بر اساس این گزارش؛ بشار اسد همچنین، بشار الجعفری را به عنوان معاون وزیر خارجه انتخاب کرد. وی قبلاً نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بود. وی متولد ۱۴ آوریل ۱۹۵۶ دمشق است و به زبانهای عربی، انگلیسی، فرانسوی و فارسی مسلط است.

وی فعالیت خود را در وزارت خارجه سوریه در سال ۱۹۸۰ آغاز کرد.

همچنین رئیس جمهور سوریه، بسام الصباغ را به عنوان نماینده دائم سوریه در سازمان ملل برگزید. وی نماینده دائم سوریه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی و نماینده دائم سوریه در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت