وزیر صهیونیست: لازم است در روابط با ترکیه بازنگری کنیم

کد خبر: 1034446

یک وزیر کابینه رژیم صهیونیستی با اشاره به روابط حسنه ترکیه با دشمنان این رژیم از جمله حماس گفت، ترکیه در مسیر مذهبی‌تر حرکت می‌کند و اقدامات آن دیگر بر اساس محاسبات منطقی نیست.

خبرگزاری فارس: وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی خواستار تجدیدنظر تل آویو در روابط با ترکیه به خاطر سخنان تند اخیر این کشور شد.

«الی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در مصاحبه با هفته نامه «ماکور ریشون» گفت که ترکیه در مسیر مذهبی‌تر و اسلام گرایانه تر حرکت می‌کند و اقدامات آن دیگر بر اساس محاسبات منطقی نیست.

الی کوهن گفت که این هشدار بوده و لازم است تل آویو در روابط خود با آنکارا بازنگری کند. وی گفت که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با وجود برخورداری از مزایای روابط تجاری دوجانبه، حملات دیپلماتیک به تل‌آویو می‌کند و هنگامی که من وزیر انرژی بودم حضور در یک نشست تجاری در ترکیه را لغو کردم.

کوهن گفت که ترکیه از دشمنان اسرائیل حمایت می‌کند و این کشور به مکانی امن برای اعضای حماس و گروه‌های دیگر مبدل شده است. وی در ادامه ترکیه را به اتخاذ مواضع خصمانه علیه مصر متهم کرد و گفت که تل آویو به قاهره در بخش نظامی و اطلاعاتی کمک می‌کند.

برخی تحلیلگران صهیونیست همچنین نگران درگیری آتی بین ترکیه و ایران با این رژیم هستند. «یوزی رابین» کارشناس موشکی مطرح رژیم صهیونیستی در این زمینه گفت که ترکیه و ایران قدرت‌های پهپادی منطقه هستند و حمله پهپادی، تهدیدی راهبردی است که اسرائیل با آن مواجه است. یوزی رابین چندی قبل به موفقیت ایران در ساخت موشک‌های نقطه زن اشاره کرده بود

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت