واکنش عمار حکیم به ترور شهید فخری‌زاده

کد خبر: 1035808

رهبر ائتلاف «عراقیون» عراق در گفت‌و‌گو با سفیر ایران در بغداد، ضمن محکومیت ترور شهید «محسن فخری‌زاده» با رهبری، ملت و دولت ایران ابراز همدردی کرد.

خبرگزاری فارس: «عمار حکیم» رهبر ائتلاف «عراقیون» امروز (یکشنبه) ضمن استقبال از «ایرج مسجدی» سفیر ایران در بغداد، بر توسعه روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی عراق و ایران تأکید کرد.

به نوشته شفق نیوز، در بیانیه دفتر عمار حکیم آمده است که در این دیدار مسائل داخلی عراق و منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و رهبر ائتلاف عراقیون بر سرمایه‌گذاری‌های دو جانبه در تمامی زمینه‌ها تأکید کرد.

او همچنین در خصوص مسائل داخلی عراق نیز گفت که انتخابات زودهنگام سال آتی میلادی در عراق مسیری برای تحقق اصلاحات است و لازم است تا انتخاباتی پاک و شفاف و آزادانه بدون استفاده از قدرت نظامی یا سیاسی برگزار شود.

عمار حکیم در بخش دیگری از سخنان خود به ترور شهید «محسن فخری زاده» پرداخت و این جنایت را محکوم و نسبت به آن ابراز تأسف کرد و گفت که این ترور، دانشمند ایرانی را هدف قرار داد که زندگی‌اش را برای خدمت به بشریت از طریق به کارگیری انرژی پاک صرف کرد.

این شخصیت عراق در ادامه با رهبری، مردم و دولت ایران عمیقا ابراز همدردی کرد.

شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته حوزه‌های دفاعی و هسته‌ای ایران در عملیات تروریستی روز جمعه در منطقه آبسرد شهرستان دماوند به شهادت رسید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت