توصیه مضحک روزنامه ارمنستانی: به باکو حمله اتمی کنید

کد خبر: 1036431

یک روزنامه ارمنستانی چاپ آمریکا به دولت ارمنستان توصیه کرده با حمله اتمی به «باکو» این شهر را به زمینی بایر مبدل کنند.

خبرگزاری فارس: یک روزنامه ارمنستانی چاپ آمریکا به دولت ارمنستان توصیه کرده از بمب‌ اتمی علیه «باکو» جمهوری آذربایجان استفاده کند.

به نوشته روزنامه «ینی شفق» روزنامه «آسبارز» در بخش دیدگاه خود مطلبی از «استپان آلتونیان» منتشر کرده که در آن به دولت ارمنستان توصیه شده از هرگونه سلاح اتمی موجود استفاده کرده و باکو، پایتخت آذربایجان را برای 5 هزار سال بعدی به زمینی بایر مبدل کند.

در بخشی از مطلب نویسنده عنوان می‌کند؛ گزینه‌ هسته‌ای کجا بود؟ چرا زباله‌های اتمی را از نیروگاه «میتزامور» نمی‌گیرید و بمب اتمی تولید نمی‌کنید؟ لطفا به من درباره جنگ افزارهای کشتار جمعی وقتی که ترکیه و جمهوری آذربایجان از آن علیه غیر نظامیان بدون هیچگونه واکنشی از جانب دیگران استفاده کنند، به من دیگر در این زمینه مطلبی نگویید. می‌توان آسیب زد و ما باید این کار را انجام دهیم. اگر بتوانیم باکو را برای 5 هزار سال آینده به زمین بایری مبدل کنیم، این کار آنها را به تفکر مجدد وا می‌دارد.

این مطلب با واکنش سرکنسولگری جمهوری آذربایجان در لس‌آنجلس مواجه شد و از مراجع حقوقی آمریکا خواسته شده در این زمینه تحقیقاتی را آغاز کنند.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان در 10 نوامبر (سه شنبه 20 آبان) با توافقی که با پادرمیانی روسیه حاصل شد، به چند هفته نبرد خونین خاتمه دادند. بر اساس بخشی از این توافق 10 بندی که باعت بروز اعتراضاتی در داخل ارمنستان و تشدید درخواست‌ها برای استعفای «نیکل پاشینیان» از نخست‌وزیری شده است، قرار شد نیروهای صلح‌بان روسیه در منطقه مستقر شوند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت