فایننشال تایمز به جو بایدن: تسلیم شدن ایران محتمل نیست

کد خبر: 1036650

روزنامه انگلیسی در یادداشتی کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه ایران را «شکست خورده» خواند و خطاب به جو بایدن به عنوان «رئیس‌جمهور بعدی» آمریکا نوشت: «تسلیم شدن ایران محتمل نیست».

خبرگزاری فارس: فایننشال تایمز در یاداشتی به قلم «دیوید گاردنر» درباره موضع اعلامی جو بایدن تاکید او بر «آمادگی برای تعامل با ایران» پرداخته و نوشته است: «تعامل مجدد با ایران (بعد از خروج دولت آمریکا از برجام)، برای آمریکا یک موضوع ساده نیست».

در ابتدای این یادداشت آمده است: «این موضوع قابل بحث است که آیا هدف کارزار "فشار حداکثری" دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که روزهای پایانی خودش را در این منصب می‌گذراند، مجبور کردن ایران به بازگرداندن تهران به میز مذاکره در یک موقعیت تضعیف شده بود یا اینکه هدف از آن، عملا تغییر رژیم جمهوری اسلامی بود. هدف هر چه بود، (این کارزار) شکست خورده است».

تحلیلگر این روزنامه غربی سپس به ترور شهید محسن فخری زاده، دانشمند برجسته حوزه دفاعی و هسته‌ای ایران، اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همچنین تشدید فشارهای تحریمی آمریکا علیه ایران به رغم همه گیری ویروس کرونا اشاره کرد.

گاردنر بلافاصله بعد از این جملات در یادداشت خود افزود: « تسلیم شدن ایران چیزی است که نه قابل رویت و نه محتمل است».

نویسنده این یادداشت سپس به افزایش فعالیت‌های ایران در حوزه برنامه هسته‌ای بعد از خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها به عنوان نمونه‌ای از ناکامی مواضع واشنگتن در قبال تهران اشاره کرد.

در پایان یادداشت فایننشال تایمز بار دیگر به ترور شهید فخری زاده دانشمند برجسته حوزه دفاعی و هسته‌ای، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

او ادعا کرد: «هدف از ترور فخری زاده خرابکاری کردن در طرح‌های جو بایدن رئیس‌جمهور آینده ایالات متحده برای پیوستن دوباره به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ (برجام) بود. آقای بایدن به ایران در صورت بازگشت این کشور به تعهدات (برجام) پیشنهاد "یک مسیر معتبر برای دیپلماسی" پیشنهاد داده است».

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت