عربستان از بیم «کرونای انگلیسی» مرز‌های خود را بست

کد خبر: 1040225

وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرد که به دنبال شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا در تعدادی از کشور‌های اروپایی از جمله انگلیس به مدت یک هفته قابل تمدید پرواز‌های خارجی را تعلیق کرده و گذرگاه‌های زمینی و دریایی خود را بسته است.

خبرگزاری فارس: وزارت کشور عربستان سعودی از تعلیق همه پرواز‌های خارجی این کشور به مدت یک هفته خبر داد.

به گزارش روزنامه سعودی «عکاظ»، این تصمیم به توصیه وزارت بهداشت عربستان سعودی و به دنبال شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا در تعدادی از کشور‌ها از جمله انگلیس اعلام شده است.

در بیانیه وزارت کشور عربستان سعودی آمده است: «همه پرواز‌های خارجی بین المللی مسافران جز در موارد استثنایی به طور موقت به مدت یک هفته به حالت تعلیق درآورده شده است که تا یک هفته بعد از آن هم قابل تمدید است غیر از پرواز‌های خارجی که هم اینک در خاک عربستان هستند و به آن‌ها اجازه ترک کشور داده می‌شود.»

ورود به عربستان سعودی از طریق گذرگاه‌های خشکی و دریایی برای مدت یک هفته به طور موقت تعلیق شده است که این مدت هم برای یک هفته بعد از آن هم قابل تمدید است.

بر اساس بیانیه وزارت کشور عربستان سعودی در این تصمیم، مطابق آنچه وزارت بهداشت با هماهنگی وزارت حمل و نقل تعیین می‌کند، جابجایی کالا، کالا و زنجیره تأمین از کشور‌هایی که ویروس جهش یافته در آن‌ها ظاهر نشده است، مستثنی است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت