رسوایی جنجالی نظامی صهیونیست

کد خبر: 1040570

در پی رسوایی بزرگ فرار یک نظامی مسلح صهیونیست از مقابل یک جوان فلسطینی که فقط یک بطری آتش زا در دست داشت، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی را به پادگان‌های این رژیم کشاند.

خبرگزاری تسنیم: پایگاه خبری 0404 گزارش داد بامداد امروز «آوی کوخاوی» رئیس ستاد ارتش به شکلی سر زده و برای بررسی میزان آمادگی نظامیان در زمینه دفاع از پادگان‌ها به برخی از آنها سرکشی کرد.

این پایگاه عبری زبان به نقل از بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی نوشت: هدف از این بازرسی بررسی میزان آمادگی ساختارهای دفاعی در پادگان‌های ارتش اسرائیل و سرکشی به محل نگهداری تسلیحات بود و این کار همچنان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است بعد از رسانه‌ای شدن خبر استقرار تانک‌های خالی در شمال فلسطین اشغالی و فرار نظامیان صهیونیست از یکی از پایگاه‌های موجود در طول مرز نوار غزه با بقیه فلسطین اشغالی که با به جای گذاشتن دستگاه‌های حساس و اسناد طبقه بندی شده به همراه سلاح صورت گرفت ، انتشار تصاویر فرار نظامی مسلح صهیونیست از مقابل یک جوان فلسطینی که فقط یک بطری آتش زا به دست داشت، فشارها را بر آوی کوخاوی درباره افزایش وحشت نظامیان صهیونیست از آنچه انتظار آنها را می کشد ، افزایش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید

رژیم اسرائیل|نظامیانی که قادر به حمایت از خود هم نیستند/ سارقان سلاح و رایانه‌های مرکز پلیس را بردند

به همین دلیل ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه ای ادعا کرد قرار است آوی کوخاوی رئیس ستاد ارتش و آیال زامیر جانشین وی ریاست برخی از تیم‌های بازرسی را به عهده گرفته و تمام پادگان‌ها و پایگاه‌های ارتش را مورد بازرسی قرار دهند.

از سوی دیگر روزنامه یدیعوت آحارانوت در شماره امروز خود با اشاره به رسوایی اخیر خبر داد نظامی یاد شده از سوی فرمانده گردان گولانی اخراج و به دادگاه نظامی معرفی شده است.

این روزنامه عبری زبان به نقل از کارشناسان خبر داد مسئله به دستورالعمل، توبیخ ، تنبیه یا مسلح کردن نظامیان به بهترین ادوات نظامی مربوط نمی شود، نظامیان صهیونیست در وحشت به سر می برند! و از گشودن آتش واهمه دارند.

در این گیر و دار یک رسانه رژیم صهیونستی خبر داد ، نظامیان وحشت زده از آتش نیروهای مقاومت به سوی یک خودروی اسرائیلی به تصور آن که خودرو حامل فلسطینیان است آتش گشودند.

روزنامه معاریو امروز سه شنبه در پایگاه اطلاع رسانی خود خبر داد ، نظامیان اسرائیلی که در نزدیکی رام الله مستقر بودند به تصور این که یک خودروی فلسطینی برای زیر گرفتن آنها در حال حرکت است به سوی یک خودروی حامل صهیونیستها آتش گشودند.

ارتش رژیم صهیونیستی ضمن تایید این خبر اعلام کرد تحقیقات خود را درباره دلایل وقوع این حادثه آغاز کرده است.‎

آیا رژیم صهیونیستی شاهد چهارمین انتخابات طی دو سال گذشته خواهد بود؟

پس از شکست طرفین ائتلاف دولتی رژیم صهیونیستی یعنی حزب لیکود و آبی سفید در رسیدن به توافقی بر سر تصویب بودجه، احتمالا این رژیم در نهایت به سمت چهارمین انتخابات در دو سال گذشته پیش برود.

دولت ائتلافی بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس تا آخر امشب فرصت دارد به توافقی در مورد تصویب بودجه دست یابد.

این در حالی است که از مجموع 120 نماینده کنست، 49 نماینده به پیش‌نویس قانون تعویق یک هفته‌ای توافق بر سر تصویب بودجه رای مخالف داده‌اند، 47 نماینده به آن رای موافق و بقیه هم رای ممتنع داده‌اند.

در صورتی که توافقی در این زمینه حاصل نشود، انتخابات جدید کنست رژیم صهیونیستی 23 مارس آینده برگزار خواهد شد.

ائتلاف دولتی بین نتانیاهو و گانتس از همان ابتدا با مشکلاتی مواجه بود اما این اختلافات هر لحظه شدیدتر و عمیق‌تر شده است.

به موجب توافق تشکیل دولت ائتلافی، بودجه سال 2020 و 2021 دولت باید به تصویب می‌رسید اما نتانیاهو زیر این توافق زده و همچنان بر بستن یک ساله بودجه اصرار دارد و بحران کرونا را علت اصرار خود عنوان می‌کند.

با این حال‌، پیش‌بینی می‌شود عدم توافق بر سر تصویب بودجه در نهایت به انحلال کنست و برگزاری انتخاباتی دیگر منجر شود مگر اینکه در آخرین لحظات و طی ساعات آتی نتانیاهو و گانتس به راه حل و توافقی برای جلوگیری از انحلال دولت دست یابند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت