سناتور روس: ما سیاست خود را برای آمریکایی‌ها روشن کردیم

کد خبر: 1040977

عضو ارشد شورای فدراسیون (سنای) روسیه با اشاره به بروز تغییر مهمی در سیاست این کشور در قبال آمریکا، گفت: «ما روشن کرده‌ایم، این واشنگتن نیست که زمینه گفتگو‌ها را تعیین می‌کند، ما بطور انتخابی با ابتکارات آن‌ها موافقت خواهیم کرد.»

خبرگزاری تسنیم: به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "آلکسی پوشکوف" عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که در سیاست خارجی روسیه در قبال ایالات متحده تغییر مهمی رخ داده است.

بدین ترتیب، وی به تفسیر اظهارات روز گذشته (چهارشنبه) "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر خارجه روسیه پرداخت که بر ضرورت روی آوردن روسیه به سمت سیاست "بازدارندگی کامل" و "گفت‌وگوی انتخابی" در روابط با ایالات متحده تاکید کرده بود.

پوشکوف گفت: «به بیان دیگر، مسکو برای واشنگتن گوشزد کرده است که ایالات متحده اشتباه می‌کند اگر فکر کند آن‌ها حوزه‌های مذاکرات احتمالی را تعیین می‌کنند و روسیه به طور خودکار موافقت می‌کند که درباره کدامیک از ابتکارعمل‌های آمریکا گفتگو کند.»

این سناتور روس تأکید کرد که "گفتگو یک روند دو طرفه است و نمی‌تواند یک جانبه باشد. "

آلکسی پوشکوف همچنین یادآور شد، سه شرط بهبود روابط روسیه و غرب که همانا بازگرداندن کریمه به اوکراین، لغو کمک‌ها به مردم دونباس و عقب نشینی نیرو‌های روسی از سوریه است، هیچیک قابل قبول و تحقق یافتنی نیستند.

وی افزود: «ضمن اینکه این ما هستیم که روند اوضاع سیاست داخلی در کشورمان را هدایت می‌کنیم. وجود افراد جدیدی که بیشتر از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، آن‌ها را دوست داشته باشند، از جمله شروط غرب برای نزدیک شدن به روسیه است. از آنجا که این شروط به هیچ وجه غیرقابل تحقق هستند، بنابراین شما درک می‌کنید که غرب قصد نزدیک شدن به ما را نداشته و نخواهد داشت.»

وی همچنین یادآور شد که تمامی علائم ارسال شده از کشور‌های غربی منفی هستند، بنابراین روسیه هم برای دفاع از منافع ملی خود، به آن‌ها پاسخ مناسن نشان می‌دهد.

"سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرگزاری «اینترفکس» اعلام کرد که فدراسیون روسیه در روابط با ایالات متحده باید به سمت سیاست "بازدارندگی کامل و گفت‌وگوی انتخابی" روی آورد.

ریابکوف گفت: «به عقیده من، فدراسیون روسیه باید به یک رویکرد دو مرحله‌ای جدید روی آورد: بازدارندگی کامل ایالات متحده در همه جهات، زیرا سیاست آمریکا در جهت گیری به سمت مسکو به شدت خصمانه شده و این مسئله با منافع اساسی ما مغایرت دارد. جهت گیری دوم نیز باید گفت‌وگوی انتخابی باشد. ما فقط در خصوص موضوعات مورد علاقه روسیه با آن‌ها مذاکره خواهیم کرد.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت