جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپایی

کد خبر: 1042788

جدیدترین خبرها از اروپا از واکسینه شدن ملکه دانمارک علیه کرونا و تداوم آمار مبتلایان روزانه بالای ۵۰ هزار نفر در انگلیس خبر می‌دهد.

خبرگزاری تسنیم: موج کرونا در اروپا همچنان جولان داده و یکی از بدترین و سخت ترین تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی را برای شهروندان مقام های اروپایی رقم زده است.

تشدید محدودیت‌ها در یونان

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که یونان مجددا به منظور مهار کرونا اقدامات و محدودیت ها را تشدید می کند. در این کشور مجددا از صبح یکشنبه ساعت 6 به وقت محلی محدودیت های شدیدی اعمال می شود و بسیاری از کاهش محدودیت ها که آتن به دلیل کریسمس و شب سال نوی میلادی تصویب کرده بود لغو می شود.

بر این اساس مجددا آرایشگاه ها، کتابخانه ها و کلیساها در یونان تعطیل می شوند. سخنگوی دولت یونان با اعلام اینکه مبارزه با ویروس همچنان ادامه دارد گفته است که بنابراین باید ضد حمله را در پیش گیریم. یونان از اوایل نوامبر قرنطینه سختگیرانه‌ای را اعمال کرد.

ساعات منع ترددهای شبانه در فرانسه بیشتر می‌شود

منع ترددهای شبانه در بخصوص مناطق خطر کرونایی در فرانسه هم از روز شنبه راس ساعت 18 آغاز می شود. سخنگوی دولت فرانسه علت این تشدید محدودیت ها را تداوم گسترش و تشدید بحران کرونا عنوان کرد.

ملکه دانمارک واکسن کرونا را دریافت کرد

ملکه مارگارت دوم در دانمارک که 80 سال سن دارد هم علیه ویروس کرونا واکسینه شد. این خبر را خانواده سلطنتی دانمارک جمعه بعد از ظهر اعلام کرد. دومین دوز از واکسن کرونا حدود 3 هفته دیگر به وی تزریق خواهد شد.

واکسیناسیون سراسری از 27 دسامبر در دانمارک آغاز شد و تا به حال حدود 30 هزار نفر در این کشور واکسینه شده‌اند.

حدود 20 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

نهادهای بهداشتی فرانسه هم شب گذشته از ابتلای 19348 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 133 مورد مرگ کرونایی دیگر خبر داده‌اند.

462 مرگ روزانه کرونایی در ایتالیا

وزارت بهداشت ایتالیا هم شب گذشته از 462 مرگ کرونایی در عرض 24 ساعت و 22211 مورد ابتلای جدید به کرونا در این مدت خبر داده است.

بابانوئل ناقل کرونا هدیه مرگ را به خانه سالمندان بلژیک برد

بازدید یک بابانوئل مبتلا به ویروس کرونا از یک خانه سالمندان در بلژیک تا به حال منجر به مرگ ده‌ها تن از ساکنان این خانه سالمندان در اثر ابتلا به این بیماری شده است.

در اوایل دسامبر یک فرد ناقل ویروس کرونا که بعد از چند روز تست کرونایش مثبت اعلام شد از یک خانه سالمندان در شهر مول بلژیک بازدید کرد که تا به حال منجر به مرگ 26 نفر از ساکنان این خانه سالمندان شده است.

این خبر را روز جمعه سخنگوی یک نهاد بهداشتی دولتی در بلژیک اعلام کرد.

به گفته وی بابانوئل کرونایی بعد از ملاقات از این خانه سالمندان تست کرونایش مثبت شد و بعدها همان نوع ویروس کرونا به جان ساکنان این خانه سالمندان افتاده و 179 نفر از آن ها را مبتلا کرد. رسانه های بلژیکی از 85 تست مثبت کرونا در بین ساکنان و 40 تست دیگر در بین پرسنل این خانه سالمندان خبر داده‌اند.

این مقام بهداشتی در بلژیک با بیان اینکه کاملا مشخص نیست که شیوع کرونا به دلیل دیدار بابانوئل از این مرکز اتفاق افتاده در عین حال گفت: همه در این باره اتفاق نظر دارند که برگزاری چنین مراسمی در این دوران سخت ایده خوبی نبوده است.

خانه های سالمندان در بلژیک به شدت تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته و آمارهای مبتلایان و فوتی ها در این اماکن به صورت چشمگیر افزایش داشته است. از ابتدای شیوع کرونا در این کشور 11066 نفر از ساکنان این اماکن در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند که شامل 57 درصد همه مرگ های کرونایی در این کشور می شود.

"مارسل فراتسشر"، رئیس انستیتو تحقیقات اقتصادی در آلمان درباره داشتن انتظارات بالا درباره روند بهبود اوضاع اقتصادی کشورش هشدار داده و تاکید کرده که خطر قرار گرفتن کشور در رکود جدید هنوز برطرف نشده است.

وی در مقاله‌ای به مناسبت آغاز سال جدید میلادی در تاگس اشپیگل آلمان تاکید کرد: بسیاری از پیش بینی های اقتصادی در حال حاضر با آرزوی پایان سریع کرونا و بهبود سریع اوضاع اقتصادی در سال 2021 عنوان می شود؛ اما این آرزوها نباید توهم ایجاد کند.

وی هشدار داد که بسیاری چیزها در سال جدید می تواند روند خوبی نداشته باشد و در این صورت روند بهبود اوضاع دشوارتر و طولانی تر از آنچه که خیلی ها در حال حاضر می توانند تصور کنند پیش می رود.

2021 سال دلسردی اقتصادی برای آلمان

رئیس انستیتو تحقیقات اقتصادی در آلمان افزود: رشد اقتصاد آلمان در 3 ماهه چهارم سال 2020 کاهش یافت و این روند می تواند در سه ماهه ابتدایی سال جدید میلادی هم ادامه یابد به گونه‌ای که کشور در رکود اقتصادی دومی قرار گیرد. بنابراین سال 2021 می تواند به سال دلسردی حداقل در زمینه های اقتصادی تبدیل شود.

وی افزود: ورشکستگی شرکت ها می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

این اقتصاددان ارشد در آلمان بر این عقیده است که با موج دوم کرونایی شکل گرفته بحران اقتصادی به این سرعت برطرف نمی شود و با توجه به مسائل پیش آمده برای شرکت ها همچنین بیکاری افزایش می یابد. به ویژه ضعیف ترین ها و کارگران کوچک بیشترین هزینه را پرداخت می کنند.

این اقتصاددان برجسته آلمانی تاکید کرد که برای پیش بینی های اقتصادی مطمئن شرایط غیر قابل تحملی وجود دارد. بنابراین هرگز نباید پیش بینی های اقتصادی در مدت زمان کوتاهی در این حد گسترده تغییر کند.

وی همچنین گفت که در حال حاضر این بینش ایجاد شده است که با ادامه موج دوم کرونا بحران اقتصادی به زودی از بین نخواهد رفت. بنابراین مبارزه با موج دوم کرونا باید در اولویت قرار گیرد. تداوم محدودیت ها و قرنطینه برای مهار کرونا که به سال جدید هم کشیده شده است خسارات گسترده و دائمی را ایجاد می کند.

درخواست پزشکان آلمانی برای تداوم قرنطینه سراسری

رئیس اتحادیه پزشکان آلمان هم با توجه به فشار بالا بر کادر درمان و بیمارستان ها در موج دوم کرونا کاهش این فشارها را تنها از طریق تمدید اقدامات محدود کننده در روابط اجتماعی امکان پذیر دانسته و خواستار تمدید قرنطینه سراسری در این کشور شده است.

وی با تاکید بر اینکه فشار مراقبت از بیماران همچنان در طول تعطیلات کریسمس هم افزایش می یابد تاکید کرد که سیستم بهداشت و درمان فورا به یک روند کاهش فشارها نیاز دارد که این امر تنها از طریق تمدید اقدامات محدود کننده امکان پذیر است. در غیراین صورت شرایط از کنترل خارج می شود.

رئیس اتحادیه پزشکان آلمان همچنین از کاهش پرسنل در بخش های مراقبت های ویژه به دلیل روند افزایشی ابتلای آن ها به کرونا سخن گفته و گفت: این بار کاری بالا در دراز مدت قابل تحمل نیست.

وی همچنین انتظارات از روند واکسیناسیون را کاهش داده و گفت: با وجود همه خوش بینی ها اما این مسئله باید آشکار شود که از طریق واکسیناسیون حداقل در 3 ماهه ابتدایی سال جدید میلادی فشارهای بالا به دلیل بالا بودن آمار مبتلایان کاهش نمی یابد.

336 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 12690 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 336 مرگ جدید در اثر ابتلا به این بیماری خبر داد.

هشدار درباره موج ورشکستگی‌ها در آلمان

مدیر کل اتحادیه بازرگانی آلمان هم درباره بازگشایی به زودی مراکز تجاری در کشورش ابراز دلسردی کرده و اعلام کرد که تجارت در کشور احساس می کند که در این بحران به حال خود رها شده است. شرایط واقعا بسیار جدی است.

وی همچنین گفت: وزیر دارایی آلمان همواره از کمک های میلیاردی برای بهبود اوضاع تجاری سخن می گوید اما در واقع این کمک ها به دلیل موانع زیاد موجود پرداخت نمی شود. وی درباره موجی از ورشکستگی ها در خرده فروشی ها طی چند ماه آینده هشدار داد.

وی اولویت اول را بازگشایی مجدد مغازه ها و کسب و کارها دانست و گفت: ما نمی توانیم مرتبا از یک قرنطینه به قرنطینه دیگری وارد شویم.

واکسیناسیون بیش از 160 هزار نفر در آلمان

بر اساس اطلاعات عصر گذشته انستیتو رابرت کخ آلمان بیش از 160 هزار نفر تا به حال در آلمان واکسینه شده‌اند. طرح واکسیناسیون جمعی رسما از 27 دسامبر در آلمان آغاز شده و تا ظهر روز جمعه 165575 نفر در این کشور واکسینه شدند.

نابودی حدود 600 هزار شغل در آلمان

"گابریل فلبرمایر"، از اقتصاد دادن های ارشد آلمانی و رئیس انستیتو اقتصاد جهانی کیلر در آلمان هم اعلام کرده که پیامد بحران کرونا حدود 600 هزار شغل در آلمان از دست رفته است. وی بخصوص بخش توریسم و حمل و نقل هوایی را از آسیب دیدگان این بحران ارزیابی کرده است.

آلمان تا 10 ژانویه قرنطینه سراسری برای مهار کرونا را در دستور کار قرار داده است. قرار است در 5 ژانویه مقامات ایالتی و دولتی در آلمان برای چگونگی ادامه روند محدودیت ها با هم مشاوره و تصمیم گیری کنند.

مدارس در لندن همچنان تعطیل می‌ماند

مدارس در لندن بعد از پایان تعطیلات کریسمس فعلا به صورت سراسری و به منظور مهار کرونا تعطیل باقی می مانند.

بیش از 53 هزار ابتلای روزانه در انگلیس

در انگلیس هم بر اساس آمار منتشر شده در روز گذشته در عرض 24 ساعت 53285 نفر به کرونا مبتلا شده و 613 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2639773 نفر به کرونا مبتلا شده و 64765 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده‌اند.

در انگلیس هم تا به حال 2542 نفر به کرونا مبتلا شده و 74125 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم تا به حال 2129376 نفر به کرونا مبتلا شده و 74621 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1963718 نفر به کرونا مبتلا شده و 50837 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1762504 نفر به کرونا مبتلا شده و 34388 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت