آشتی در نشست ریاض

کد خبر: 1043307

کمتر از 24 ساعت مانده به اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس، خبرگزاری رسمی کویت گزارش داد که امیر این کشور پیامی برای همتای قطری خود ارسال کرده است.

خبرگزاری فارس: خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، شامگاه امروز (دوشنبه)، گزارش داد «احمد ناصر المحمد الصباح» وزیر خارجه کویت، پیام «نواف الاحمد الجابر الصباح» امیر این کشور را به «تمیم بن حمد آل ثانی» همتای قطری او ابلاغ کرده است.

طبق این گزارش، مضمون این پیام شفاهی درباره روابط استوار و مستحکم دو کشور و راه‌های حمایت و توسعه از آن در تمام زمینه‌ها و همچنین تحولات منطقه و جهان بوده است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که وزیر خارجه کویت، پیشتر، در دیدار با سفرای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد اجلاس آتی این شورا در تاریخ پنجم ماه ژانویه (فردا) در ریاض، پایتخت عربستان سعودی، برگزار خواهد شد.

طبق گزارش‌ منابع خبری، به احتمال زیاد فردا کشورهای محاصره‌کننده قطر، به تحریم این کشور پایان دهند و با این کشور آشتی کنند.

این تحولات پس از آن صورت می‌گیرد که وزیر خارجه کویت اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرد که رایزنی‌هایی «ثمربخش» برای حل بحران قطر در جریان بوده است.

کویت در طول این مدت به عنوان میانجی برای بهبود روابط قطر و چهار کشور عربی عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر تلاش کرده است.

چهار کشور عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن سال ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند و ضمن محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور، سیزده شرط از جمله کاهش روابط با تهران، تعطیلی شبکه الجزیره و قطع حمایت از اخوان‌المسلمین و حماس را برای از سرگیری این روابط تعیین کرده بودند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت