ادعای مضحک ولیعهد سعودی علیه ایران

کد خبر: 1043461

ولیعهد سعودی در جریان نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در شهر العلا در عربستان، به تکرار مواضع خصمانه علیه ایران پرداخت.

خبرگزاری مهر: به نقل از الجزیره، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به تکرار مواضع خصمانه علیه ایران پرداخت.

وی مدعی شد: طرح های خرابکارانه نمایندگان نظام ایران هدفش بی ثباتی امنیت منطقه است.

ولیعهد سعودی ادعا کرد: از جامعه جهانی می خواهیم که به شکل جدی برنامه های ایران و طرح های تهدید کننده آن برای صلح و ثبات منطقه را متوقف کند.

بن سلمان گفت: سران خلیج فارس بیانیه همبستگی و ثبات به امضا رساندند.

این موضع گیری خصمانه ولیعهد سعودی در جریان چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در شهر العلا عربستان، اتخاذ شد.

در جریان نشست سران شورای همکاری خلیج فارس، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی هنگام استقبال از شیخ تمیم امیر قطر در پای هواپیما به گرمی وی را در آغوش کشید و دقایقی با وی گفتگو کرد.

رسانه های عربی اعلام کردند که بن سلمان با وجود کرونا وی را در آغوش کشید و به وی ابراز محبت کرد اما خبری از ملک سلمان پادشاه عربستان نبود.

سران شورای همکاری خلیج فارس بر حفظ وحدت تأکید کردند

نشست سران شورای همکاری خلیج فارس امروز(سه‌شنبه) در عربستان آغاز شد و سران شورا "بیانیه العلا" را که شامل توافق آشتی میان قطر و کشورهای این شورا است، امضا کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس امروز در شهر العلا عربستان با حضور تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و مقامات برخی کشورهای این شورا آغاز شد.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در آغاز این نشست گفت: از جامعه جهانی می‌خواهیم برای توقف برنامه موشک‌های بالستیک که صلح در منطقه را تهدید می‌کند، تلاش کنند.

وی گفت: ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان دستور داده که نشست را به نام سلطان قابوس، پادشاه سابق عمان و صباح الاحمد الصباح، امیر سابق کویت نامگذاری کنیم.

وی بر لزوم تقویت همکاری میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تأکید و از تلاش‌های کویت و آمریکا برای پایان دادن به اختلافات میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس قدردانی کرد.

محمد بن سلمان گفت: توافق العلا بر همبستگی و ثبات عربی و اسلامی و تقویت پیوند دوستی و برادری میان کشورها و مردم جهان عربی تأکید دارد.

سران شورای همکاری خلیج فارس "بیانیه العلا" را که شامل توافق آشتی میان قطر و کشورهای این شورا است، امضا کردند.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد که سران شورا بیانیه پایانی نشست و بیانیه العلا را امضا کردند و جلسه نخست نشست به پایان رسید.

همچنین نواف الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت در این نشست تأکید کرد: ما به همگان این دستاورد تاریخی در نشست العلا را تبریک می‌گوییم و برای حمایت از همکاری و فعالیت مشترک میان کشورهای شورا تلاش می‌کنیم.نامگذاری بیانیه نشست شورای همکاری به "توافق همبستگی" نشان دهنده تلاش و تمایل ما برای اتحاد و همبستگی میان امت عربی است.

امیر کویت همچنین نقش رهبری مصر و حمایت این کشور از مسائل منطقه را ستود.

در این نشست پادشاه عربستان، پادشاه عمان، پادشاه بحرین و رئیس‌جمهور مصر حضور نداشتند.

این نشست درحالی برگزار می‌شود که دوشنبه منابع از آشتی ریاض و دوحه و بازگشایی مرزهای بین دو کشور خبر دادند.

از سال ۲۰۱۷ عربستان، مصر، بحرین و امارات روابط خود را با قطر قطع و این کشور را تحریم کردند. این کشورها قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرده بودند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت